Трагичан крај потраге у Црној Гори: Тело несталог Србина пронађено на стенама
Тело српског држављанина Павла Цибулског (72), чији је нестанак пријављен у петак у вечерњим сатима, пронађено је на источној обали у ували Круче надомак Улциња.
Његово тело избацило је море.
Подсећамо, Павле Цибулски нестао је петак на мору у ували Круче – Валданос.
Поморско оперативни центар УПСУЛ примио је у петак око 19.15 информацију да се један пецарош предвече отиснуо на море у ували Круче код Старог Улциња, а да је породица изгубила сваки контакт са њим. Установљено је да се ради о старијој особи, која је управљала са малим чамцем од три метра.
Толико је НЕОЧЕКИВАН да га никада не бисте повезали са короном: Научници упозоравају - ово је НОВИ СИМПТОМ омикрон соја
ЈЕЗИВА САОБРАЋАЈНА НЕСРЕЋА: Погинуо Србин у Швајцарској - камион ударио у његов ауто, делови возила летели на све стране
ПЕДОФИЛ НА БЕЖАНИЈСКОЈ КОСИ: Изашао је из једне шумице, обратио се мојој ћерки на енглеском и упитао је ово, полиција послала ТРИ ПАТРОЛЕ
Временски услови нису били повољни, јер је дувао јак северо-источни ветар који је на моменте достизао ударе и до 40 чворова. Оператери на Поморском оперативном центру (ПОЦ) су одмах путем Електронског система за надзор поморске пловидбе (ВТМИС) радарског система покушали да детектују мали чамац, али није била видљива ни једна радарска мета.
У исто време одмах је испловио спасилачки чамац САР-5 са спасиоцима и припадником Сектора граничне полиције Бар. Сама претрага се одвијала од Увале Утјеха до Увале Валданос са термалним камерама и ноћним двогледима, али услед веома лоших временских услова акција је била прекинута око 22 часова у петак увече.
Паралелно са САР акцијом контактиран је Центар безбедности (ЦБ) Бар да преко базних станица детектује задњу позицију несталог пецароша.
Потрага је настављена у суботу у раним јутарњим часовима, када је ангажован ронилац УПСУЛ и урађен зарон на каменитом источном делу увале Круче, а након добијања података са базних станица мобилних оператера. Међутим, након скоро два сата роњења на дубини од 10-15 метара није се могла наставити претрага због изузетне замућености морске воде због утицаја већих таласа и морских струја.