КО ЈЕ УХАПШЕНИ АЦА БОСАНАЦ? Учествовао у криминалним радњама ВЕЉЕ НЕВОЉЕ, прича се да му је кум био чувени Гроф (ФОТО)
Полиција наставила акцију.
Још од 4. фебруара када је почело хапшење екипе Вељка Беливука, познатијег као Веља Невоља, полиција је наставила акцију у којој су лисице на руке стављене многим сарадницима ове озлоглашене групе.
Кардиолог др Апостоловић препоручује: Ово је најбољи начин за РЕГУЛИСАЊЕ НИВОА ХОЛЕСТЕРОЛА у крви!
ДЕТАЉИ ЗЛОЧИНА: Сара седела за столом са убицом пре него што је испалио хице? (УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО)
Ухапшен познати угоститељ Аца Босанац због веза са Вељом Невољом!
Најновији у низу је Александар Кајмаковић (47), звани Аца Босанац, власник више познатих београдских ресторана и клубова, доведен је у службене просторије ради давања изјаве у својству грађанина због сумње да је повезан и да је сарађивао са Вељком Беливуком.
Александар Кајмаковић, звани Аца Босанац, власник више познатих београдских ресторана и клубова ухапшен је данас због сумње да је сарађивао са Вељком Беливуком, који је 4. фебруара ухапшен као организатор криминалне групе.
- Сумња се да су се фирме Вељка Беливука водиле на Кајмаковића. Такође, проверавају се и сумње да је Кајмаковић заједно са Беливуком учествовао у изнудама појединих власника пословних простора на луксузним локацијама у Београду.
Босанац је прошле године више пута снимљен како долази на стадион Партизана у Хумској улици, у такозвани Беливуков бункер, који су припадници криминалне групе користили за прославе и склапање послова. Њега је, како се може видети на снимцима, у бункер доводио контроверзни бизнисмен Александар Папић, иначе брат бившег заменика начелника СБПОК, Горана Папића.
Кумство са криминалцем из деведесетих
Према наводима Фејсбук странице "Легенде деведесетих", Аца Босанац био је у кумству са Ђуром Радоњићем, познатијем као Гроф, који је погинуо 1998. године.
Ђуро Радоњић Гроф, иначе Црногорац, је један од ретких жестоких момака који није убијен, али ипак није успео да преживи деведесете иако је, како је сам рекао у филму "Видимо се у читуљи", после дуге робије одлучио да се повуче из криминала.
Живот је изгубио трагично у саобраћајној несрећи на Ибарској магистрали 1998. године.
Надимак Гроф су му дали познаници, због утиска који је остављао на околину: кицошко облачење, скупи проводи, лепе пратиље.
Гроф је са 15 година је са Косова стигао у Београд. Почео је да се доказује у околини железничке станице, тукао се како би се "доказао" међу осталим криминалцима деведесетих.
До првих великих свота новца у Београду, Гроф је дошао "захваљујући" проституткама, које би му другови, кад би били ухапшени, остављали "на чување". У време кад је "бринуо" о њима, проституција се одвијала далеко од очију јавности, данас свикле на свакодневна оглашавања "пословне пратње".
Након што је одлучио да послове подигне на виши ниво, Гроф одлази на запад где убрзо почиње да робија. У затворима по Немачкој, Аустрији, Холандији и Италији провео је укупно 11 и по година, и једини је од Срба који су у тим временима робијали по затворима Европе, који није добио ни један дан краћу казну.
Неретко је умео да прича како је, након убиства Љубе Земунца, ког је 1986. у Франкфурту убио Горан Вуковић Мајмун, утицај српских криминалаца знатно опао, те да су превласт преузели Хрвати и Албанци. У том контексту је говорио и о робији која више није била једноставна као некада за Србе с обзиром да су до ствари које су им требале док су "унутра" долазили знатно теже.
Један је од ретких актера филма "Видимо се у читуљи" који је дочекао његово емитовање и живео након тога.
- Свакако је лепше имати жену и децу него водити овакав живот - једна је од његових реплика у горепоменутом филму.