ЗБОГ ЧЕГА ЈЕ УБИЈЕН ЂИНЂИЋ? Легија проговорио о злочину: Није био цвећка, то је морало да се догоди (ВИДЕО)
Премијер Србије др Зоран Ђинђић убијен је 12. марта 2003. године. Никада није утврђена политичка позадина ове ликвидације. "Много тога око Ђинђићевог убиства је стављено под тепих" тврди човек који је због атентата на председника Владе осуђен на 40 година затвора.
За ову ликвидацију оптужени су и осуђени припадници Земунског клана, екипе која је до сада била једна од најбруталнијих криминалних организација на Балкану.
Као један од главних за ово убиство осуђен је и бивши командант Јединице за специјалне операције (ЈСО) Милорад Улемек Легија. Након 14 месеци проведених у бекству, он се српској полицији предао 2. маја 2004. године. Три године касније, осуђен је на 40 година затвора за атентат на премијера Зорана Ђинђића, 40 година за убиство Ивана Стамболића и 15 година за покушај атентата на Вука Драшковића.
ОН ЈЕ ЈЕДАН ОД 50 НАЈОПАСНИЈИХ ЗАТВОРЕНИКА У ШПАНИЈИ: Општи страх завладао - да ли ће се са Бојовићем вратити у Србију?
ЊЕГА СЕ ПЛАШИО ВОЂА ЗЕМУНАЦА! Љујића изрешетали из хеклера - а ово је и даље МИСТЕРИЈА (ВИДЕО)
ОТКРИВЕНЕ ТАЈНЕ ЗЕМУНСКОГ КЛАНА! Рођак Душана Спасојевића тврди: Код њега је било 15 МИЛИОНА, Душан све држао под камерама
На суђењу за убиство председника Владе Легија је тврдио да са тим нема никакве везе.
Ко је убио премијера? Да ли је смртоносни метак испалио припадник неке стране службе? Знате ли детаље о пушци из које је пуцано? - питали су Улемека.
- Везано за пуцањ у премијера ја знам само једно - да није убијен из оне фамозне пушке коју су покушали да угурају на суђењу. Не постоји ниједан материјални доказ да је премијер погођен из те пушке. Чак ни стручњаци из Визбадена то нису могли да утврде. И то стоји документовано црно на бело. Е сад, што то није одговарало ни суду нити тужилаштву, то је већ нека друга прича и димензија. Све ово што говорим је поткрепљено и материјалним доказима који се налазе у списима предмета. Зашто то никога не занима то већ није питање за мене.
Легија је у свом излагању отишао корак даље тврдећи да има сазнања да је атентатор након убиства побегао из Србије:
- Пре осам година ја сам само изнео нека своја сазнања до којих сам дошао непосредно после атентата. Један припадник Службе који је био стациониран на аеродрому послао ми је поруку да је сат времена након спорног догађаја NN лице ушло на аеродром на споредну капију, у аутомобилу са дипломатским таблицама британске амбасаде, и да се укрцало у мали џет, "цесну" без ознака, и без икакве најаве одлетело за Лондон. Исту такву потврду сам добио и недељу дана касније од једног припадника јавне безбедности који је био распоређен на аеродрому. Тог дечак знам од детињства, из мог је краја. Не видим ни један једини разлог због чега би ме они лагали. Сви су се тада спрдали с том мојом изјавом, али то нико никада није истражио. Много тога око Ђинђићевог убиства је стављено под тепих. Тако је ваљда било лакше. Много пута су разноразни ликови долазили у затвор да ме питају да ли су неке стране службе учествовале у атентату. Мени смешно, па кажем: "Па шта ви мислите, да је то могло да се изведе без страних служби?" Они само пребледе и ухвате кривину. Ваљда их је страх да чачкају, па онда пипају са стране.
Зашто је убијен премијер Србије?
- У једном моменту неколико чинилаца се спојило у једну тачку. То је неминовно морало да се догоди. Ђинђић се сувише приближио ватри и опекао се. Знам да се код нас каже "о покојнику све најбоље", али није Ђинђић био баш таква цвећка као што су га приказали после тог трагичног догађаја. Неумесно је да ја, који сам осуђен за то убиство, сада говорим о неким стварима, али свака прича има две стране. Мада, због оног правила да само победници пишу историју бојим се да друга страна те приче неће бити скоро испричана.
Шта је још Улемек говорио погледајте у видеу: