АРКАНОВОГ УБИЦУ ИЗРУЧУЈУ У АПРИЛУ? Бегунац од српског правосуђа панично тражи азил
Гаврићева породична кућа налази се у Кејптауну, али је он у затвору од 2011. године
Добросав Гаврић (45), који је у Србији осуђен на 35 година затвора због убиства Жељка Ражнатовића Аркана, Миленка Мандића и Драгана Гарића у јануару 2000. у хотелу "Интерконтинентал", у затвору у Јужноафричкој Републици, као на иглама, чека судску одлуку, која ће, према писању тамошњег Дејлимаверика, бити донесена у априлу у вези с његовим изручењем у родну Србију, која га тражи још од правоснажности пресуде већ читаву деценију.
ШКАЉАРЦИ ХТЕЛИ ДА УБИЈУ ВЕЉУ НЕВОЉУ И МИЉКОВИЋА?! Испливали детаљи хапшења на Јахорини, планиране ликвидације
ЈЕЗИВА ВИКЕНДИЦА ВЕЉЕ НЕВОЉЕ! Мештани открили да ли су се сретали "очи у очи" са Беливуком (ФОТО/ВИДЕО)
ОВО ЈЕ НИКОЛА КОЈИ ЈЕ ИЗРЕШЕТАН У ФИЛМСКОЈ САЧЕКУШИ У КРАГУЈЕВЦУ: Полиција трага за нападачем (ФОТО)
Исто толико траје и Гаврићева борба да не буде испоручен, а у више наврата је тражио да уз кауцију буде пуштен на слободу због лошег здравља и потреба његове породице, супруге и двоје малолетне деце, који су такође у Кејптауну, а почетком ове године је Гаврићу одбијена још једна молба за азил у Јужноафричкој Републици, уз образложење да није политички прогоњен у Србији.
Убиство Ђуричића
Он је правне битке водио сви ових година у више судова. Сада је Гаврић, према сазнању београдских медија, уз још једну молбу да му ЈАР пружи уточиште приложио нову документацију о здравственим проблемима који га муче, а, пре свега, новинске чланке о недавном убиству Зорана Ускоковића млађег, као доказ да у Србији и њега на нишану чекају Арканови осветници, те да никако не сме бити изручен. Он је раније доставио списак свих жртава Арканових осветника, међу којима је и други оптужени за Арканово убиство Милан Ђуричић Мики из Лознице, који је убијен је у Јоханесбургу 25. априла 2018.
- Убијен је када је џип зауставио семафор. Бели аутомобил блокирао му је пролаз и два маскирана човека изашла су и из аутоматског оружја изрешетали Ђуричића. Упуцан је више пута у пределу врата и груди, а од задобијених повреда је преминуо на лицу места, седећи у свом аутомобилу - описали су очевици тада.
Гаврићев рођак је за београдске медије појаснио страх српског бегунца.
- Гаврић се заиста плаши за живот јер зна да са Аркановим осветницима нема шале. Убиство Сколетовог сина га је још више уздрмало и сада чини све да остане у Кејптауну, макар и иза решетака - каже Гаврићев рођак и истиче да је Добросав доставио и доказе о претходним убиствима које су "земунци" починили светећи Ражнатовића.
Пресуде "земунцима"
- Добросав је приложио доказе да су припадници "земунског клана" осуђени због убиства Бранка Јефтовића Јорге, Зорана Ускоковића Сколета, као и за покушаје убиства Андрије Драшковића, Зорана Недовића Шока и других људи које су сматрали одговорним за ликвидацију Жељка Ражнатовића - казао је Гаврићев рођак, док је његов адвокат Вељко Делибашић недавно испричао да је суду у Кејптауну доставио пресуде "земунцима" које указују на освету у најави.
- Један разлог због ког Гаврић тражи да добије азил јесте чињеница да је његов живот у Србији угрожен. Као доказ, доставили смо правоснажне пресуде Специјалног суда у Београду, у којима је утврђено да је већи број људи убијен из тог разлога. Јужноафричком суду су достављене правоснажне пресуде против припадника "земунског клана" и још неколико пресуда - рекао је адвокат Делибашић.
Гаврићева породична кућа налази се у Кејптауну, али је он у затвору од 2011. године. Пре мафијашке каријере радио је у МУП Србије у Служби за борбу против криминала, где је обављао задатке попут контрола масе и заштите за познате личности.
Током првих година суђења за убиство Аркана био је у Србији, али је потом побегао у Јужну Африку. Његов прави идентитет и то да је бегунац од правде у Јужној Африци откривен је 2011, када је био сведок у пуцњави на шефа јужноафричке мафије Сирила Бика 21. марта те године, којег је возио и обезбеђивао, али с лажним идентитетом и именом Саша Ковачевић. Тада је ухапшен, али је пуштен из притвора. Поново је ухапшен убрзо због поседовања кокаина и тада је утврђено да је реч о Аркановом убици, за којим је Србија расписала потерницу.