Овако данас изгледају објекти срушени у НАТО бомбардовању (ФОТО)
Пре тачно 18 година НАТО алијанса започела је бомбардовање Савезне Републике Југославије. У ваздушним нападима који су без прекида трајали 78 дана учињена је огромна материјална штета, а животе је изгубило између 1.200 и 2.500 људи, док је 5.000 рањено
Ово су само неки од цивилних циљева који су били мете НАТО пројектила:
Авалски торањ је симбол Београда. Један од најлепших ТВ предајника Европе и једини торањ на свету који је за пресек имао једнакостранични троугао који је симболисао српски троножац за седење, срушен је у НАТО бомбардовању. Поново је пуштен у рад 23. октобра 2009. године.
Зграда Генералштаба на углу Немањине и улице кнеза Милоша и даље сведочи о једном од најжешћих напада на главни град Србије. Погођена је више пута током бомбардовања, а недавно су почели радови на рашчишћавању околног терена и припреме за обнову овог архитектонског ремек-дела.
Бомбардовање зграде РТС-а један је у низу напада НАТО снага на цивилне циљеве. Зграда је погођена 23. априла 1999. године у 2:06 и том приликом је погинуло 16 радника ове медијске куће. У знак сећања на жртве напада подигнут је споменик “Зашто?"
Жежељев мост је био железничко друмски мост на Дунаву укупне дужине 377м и повезивао је Нови Сад и Петроварадин: Грађен је од 1957. до 1961. године као јединствен пример градње уз коришћење пренапрегнутог бетона. Тренутно је у фази обнове и очекује се да ће бити завршен средином 2016.године.
Производни погони крагујевачке фабрике Застава аутомобили бомбардовани су12. априла 1999. године. Том приликом је уништено 160.000 м² производних површина. Већ у септембру исте године са обновљених производних трака сишли су први аутомобили.
Бомбардовање кинеске амбасаде у Београду је био озбиљан дипломатски инцидент током НАТО агресије на СРЈ. Седмог маја 1999.године у 23:45, три пројектила НАТО алијансе су погодила зграду амбасаде Народне Републике Кине, на Новом Београду. У нападу је погинуло троје кинеских држављана, а више их је рањено.
Петрохемија Панчево је заједно са Азотаром бомбардована два пута током НАТО агресије.
Мост слободе је мост преко Дунава у Новом Саду. Отворен је 1981. године, а бомбардован је 3. априла 1999. Поново је изграђен и отворен за саобраћај у октобру 2005. године.
Приликом бомбардовања Рафинерије нафте у Панчеву, са две ракете погођена је РЈ Енергана. Том приликом погинула су два радника, а четворо их је било тешко повређено. Бомбардована је седам пута.