БЕЗ ДЛАКЕ НА ЈЕЗИКУ: Вулин пита амбасадора САД да ли можда треба да се хвали бомбардовањем
Министар одбране одговорио на „прозивке” које је изнео Кајл Скот
Амерички амбасадор у Београду Кајл Скот оптужио је данас министра одбране Александра Вулина да урушава углед Србије у САД. Он је на свом твитер-налогу поделио текст АП-а, објављен у "Вашингтон посту", под насловом "Српски министар одбране хвали осуђеног ратног злочинца", и написао:
- Нажалост, месеци рада на побољшању имиџа Србије у САД могу бити подривени једном изјавом.
Вулин поручио Скоту: Србија се неће придружити ни једном војном савезу
Слободан Милошевић је серијски убица
Поводом коментара амбасадора Скота, министар Вулин рекао је да га чуди да амбасадор не види могућност подривања имиџа и претњу односима у томе што је хашки оптуженик Анте Готовина саветник у Влади Хрватске или у ослобађању Орића:
- Владимир Лазаревић је слободан човек, а моје је право да поштујем и његову борбу и борбу мог народа. Да ли треба да хвалим бомбардовање и тражим оправдање за отцепљење Косова и Метохије? Не знам војску која би се одрекла и постидела генерала Лазаревића, ја сигурно нећу. И као што већ недељама можемо да видимо по медијиским нападима на мене, спреман сам да платим цену за то.
Текст у "Вашингтон посту" се бави говором који је Вулин одржао у суботу у Нишу, где је, између осталог, навео да је "прошло време стида", и да "наступа време тихог поноса када Србија негује и чува успомене на све који су је бранили".
Вулин је тада рекао да су сви који су бранили Србију "најхрабрији међу храбрима", мислећи и на присутног генерала у пензији Владимира Лазаревића, који је био осуђен, а затим пуштен на слободу после одслужене две трећине казне у Хагу.
Тиха смрт Срба 18 година после: Ускоро ће се сазнати истина о ПОСЛЕДИЦАМА НАТО бомбардовања
Сметају и Руси
Амерички медији навели су да је Вулин "похвалио осуђеног ратног злочинца због његове улоге против интервенције НАТО-а на Косову 1999." Оцењено је да овакве опаске све више илуструју пораст пркоса Србије према Западу, као и да "Србија формално тражи чланство у ЕУ, али се истовремено приближава свом дугогодишњем словенском савезнику Русији".