НАТО ЗАТРОВАО ЦЕЛУ СРБИЈУ! Док су људи УМИРАЛИ У МУКАМА, бивша власт је КРИЛА ИСТИНУ о ПОСЛЕДИЦАМА агресије
Још 2005 се знало да је Лепеница пуна Пиралена.
НАТО је бомбама затровао Крагујевац до те мере да је река Лепеница 16 година после агресије била препуна изузетно опасног пиралена. Извештај о томе, урађен на основу истраживања 2005. године, никада није угледао светлост дана јер га је бивша власт сакрила. На челу Србије тада је био Борис Тадић.
Ове шокантне податке открио је Дарко Лакетић, председник Комисије за утврђивање последица НАТО бомбардовања.
- Истраживање Рударско-геолошког факултета показало је да се на испитиваним местима варијација контаминације кретала и до 10 пута већих вредности пиралена од граничних - навео је Лакетић.
РАЗГОВОР КОЈИ СЕ ПРЕПРИЧАВА: Патријарх Павле дошао код Слобе са ПИТАЊЕМ - после ОДГОВОРА све је било ЈАСНО!
Патријарх Иринеј о српским жртвама у "Олуји": "Тај злочин је планирала ХРВАТСКА ДРЖАВА, а црква је ћутала, И ДАЉЕ ЋУТИ!"
ВУЧИЋЕВЕ РЕЧИ ОДЗВАЊАЈУ НА ГОДИШЊИЦИ АКЦИЈЕ "ОЛУЈА": Сузе наше деце нису ништа мање вредне него ваше (ФОТО)
Он је објаснио да ће бити урађено ново истраживање како би се утврдило да ли сада има и у којој концентрацији једног од најканцерогенијих токсина.
- Приликом НАТО бомбардовања дошло је до разарања великих индустријских трафоа у лакирници "Заставе" и ослобађања веће количине пиралена. Пирален се, нажалост, излио у реку Ждраљицу, након тога у Лепеницу, и дошло је до контаминације читавог приобаља, односно тог појаса око река - објаснио је Лакетић.
Он је указао да је реч о студији коју је финансирала ЕУ, а анализа материјала је рађена у Чешкој.
- Резултати до којих су дошли су егзактни, релевантни и тачни - нагласио је Лакетић.
Он је навео да је ова студија рађена у периоду од 2002. до 2005. године. Како је нагласио, истраживање је било транспарентно, али власт 2005. године није реаговала на те доказе.
- Те информације су имале и извршна и законодавна власт државе у том тренутку. Оно што је срамно је да нису реаговале. Ако имате контаминацију, држава је одговорна и за то мора да реагује у смислу деконтаминације - додао је Лакетић.
Др. Милан Кнежевић, патолог из Крагујевца, каже да оправдање за такво понашање тадашње власти нема.
- Ако су вам предочени конкретни докази да је дошло до загађења, то је требало објавити, пре свега због народа који живи у Крагујевцу. Поразно је и страшно да се такви подаци крију од људи који су директно угрожени, који год да су били разлози за то - огорчен је Кнежевић.
Кнежевић истиче да је евидентан драстичан пораст малигних обољења у овом граду после НАТО бомбардовања. Поразно је што се граница спустила и што све више оболевају млади људи.
- Од 1983. када сам почео да радим као патолог па све до 2000. године, малигна обољења су била ретка, спорадична и махом су погађала старије људе. Данас је ситуација страшна. Чак и у рутинској дијагнози моје колеге и ја смо приметили драстичан скок свих могућих врста канцера код Крагујевчана. Ја немам друго објашњење, осим да су то последице НАТО бомбардовања, што показују и доказују студије с научне стране - додаје др. Кнежевић.
Борис Тадић, који је 2005. године био председник Србије, није одговорио на питања о овоме.
О последицама изливања око 3.000 литара пиралена током бомбардовања крагујевачке "Заставе" прва је говорила др. Миљана Стојановић Милосављевић, Крагујевчанка са Биолошког факултета у Београду. Она је још 2002. дала први научни приказ о судбини Крагујевчана после НАТО бомбардовања. Међутим некоме се није допало то што је писала у научним радовима, па је остала без посла, а умрла је 2010. од тешке болести.
"ОЛУЈУ, то највеће етничко чишћење су ИСПЛАНИРАЛИ АМЕРИКАНЦИ!" Чувени британски аналитичар свим срцем уз Србе (ФОТО)
НАТО УДАРА НА ПАТРИЈАРХА: Сковали ЛУКАВ ПЛАН, преко ових владика хоће да СРУШЕ СРПСКУ ЦРКВУ (ФОТО/ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК ОТКРИО СВЕ ДЕТАЉЕ: Тадић имао ПРИВАТНИ ПРИСЛУШНИ ЦЕНТАР у Председништву!
- Пирален је термоотпорно уље, расхладни флуид којим се облажу бакарне грејне плоче у трафостаницама.
- У питању је изузетно канцерогена материја која се не може разградити природним путем.
- Пирален оставља трајне последице у природној средини и на људима који су били изложени дејству ове материје.
- Употреба пиралена забрањена је у земљама ЕУ.
- Расути пирален мора брзо и ефикасно да се механички уклони јер продирањем у тло трајно загађује земљиште и подземне воде.
БОНУС ВИДЕО: Хтели секирама против топова: Зашто је ова битка СРПСКЕ ВОЈСКЕ посебна? (ВИДЕО)