ДАЧИЋ О МОГУЋЕМ КОНФЛИКТУ РУСИЈЕ И САД: Мора да победи политика попуштања, иначе нас чека ТОТАЛНИ РАТ
Министар спољних послова Ивица Дачић изјавио је данас да Србија не жели да размишља о могућем конфликту Русије и НАТО и сматра да мора да уследи политика попуштања, јер је алтернатива томе тотални рат
- Не желимо уопште да имамо такав црни сценарио, да размишљамо о томе. Надам се да су свесни тога да мора да уследи политика попуштања јер је алтернатива томе један тотални рат што мислим да никоме не пада напамет - рекао је Дачић на заједничкој конференцији за новинаре са министром спољних послова Естоније Свеном Миксером.
Вучић поводом избора у Зајечару: Ми када изгубимо ми не плачемо, него честитамо!
ПОГЛЕДАЈТЕ ПРЕ НЕГО ШТО ОБРИШУ! Младић у Србији се задовољавао дилдом насред улице (ВИДЕО 18 )
Он је на питање да прокоментарише изјаву изаслиника одбране Аустрије да ће та земља, ако се однос Русије и НАТО погорша, бити само посматрач јер у таквом конфликту не жели да буде умешана, рекао да мисли да ће ствари отопљавати.
- Наша жеља је да односи отопљавају и да не буде великих ратних конфликта и дејстава - рекао је Дачић.
Говорећи о војној неутралности Србије, министар је рекао да постоје разлози опредељења да се не буде део ниједног војног савеза, што је у случају Србије регулисано скупштинском Резолуцијом.
Према његовим речима, са друге стране постоји могућносот да то буде и део неког новог Устава. Како је навео, то је различито од политике међународно признате неутралности коју има Швајцарска. Дачић је рекао да имамо лоша искуства и са заподом и са истоком, наводећи као примери НАТО бомбардовање, али и време Стаљина.
- Наша је политка да не желимо да будемо део ниједног војног савеза, али желимо добру сарадњу и партнерство. У том смислу негујемо добре односе и користимо све могућности за сарадњу у оквиру сарадње са НАТО - рекао је Дачић.
Према његовим речима, Србија је достигла највиши ниво који једна земља може да достигне, а не жели да буде чланица НАТО-а. Сада треба користити све те ресурсе -рекао је српски шеф дипломатије, наводећи да, са друге страме, имамо добре односе ин са ОДКБ-ом. Као пример, он је истакао да годишње имамо две вежбе са Русијом и Белорусијом, а 16 вежби са западним партнерима.
- Кроз све то се види наша политика војне неутралности, а оно што је аустријски војни званичиник рекао, то је једна од тема која је за Аустрију битна - рекао је Дачић.