ДОЛАЗИ НАМ ВЛАДА, НАЈБОЉА ДО САДА? Следећа недеља кључна за формирање извршне власти у Србији
На питање о евентуалним коалиционим партнерима СНС-а, председник Србије рекао да је то сада питање за Ану Брнабић
Влада Србије која је и даље у мандату иза себе је оставила дубок траг. Смањена је незапосленост, повећаване су плате у јавном сектору и пензије, повећавана је минимална зарада, изграђени су километри и километри аутопутева и брзих саобраћајница, реконструише се железница и, можда оно што је најбитније - одлично је одговорено на пандемију корона вируса, подржани су здравствени радници и њихове плате су ванредно увећане, набављена је медицинска опрема, граде се нове болнице…
Ево зашто овог викенда нико неће морати да апелује на људе да остану код куће
РАЧУНАЈТЕ НА СРБИЈУ! Вучић упутио речи подршке Емануелу Макрону
ЛАВРОВ СТИЖЕ У БЕОГРАД: Шеф руске дипломатије 28. октобра долази у нашу земљу
Међутим, прошли су избори и закон каже да је време за формирање нове владе. Познато је да је 5. октобра председник Србије Александар Вучић предложио да мандатар буде тренутна премијерка Ана Брнабић. Том приликом Вучић је изјавио и да је предложио да половину нове владе чине жене, као и да ово тело извршне власти добије још два нова министарства.
Наравно, неизоставне су биле играрије око персоналних решења у Немањиној, али председник Србије није желео да се бави спекулацијама, док је на недавно питање ко ће бити коалициони партнери Српске напредне странке одговорио кратко и јасно.
- То морате да питате Ану Брнабић - рекао је Вучић, додавши да ће одлуку о томе да ли ће њен предлог подржати или не донети органи политичких странака које у томе буду учествовале.
Сада нам, дакле, предстоји да се изјасни стара-нова премијерка. Већ је раније најављивано да би најкасније до уторка Брнавићева могла да закључи списак будућих министара. Ако се то деси, и врх СНС на седници Председништва прихвати предлог, до краја недеље би све могло да буде завршено.
Неке сазнања говоре о томе да би у влади могли да остану социјалисти, али да уместо пет добију три министарска места, док би нова министарства могли да воде људи из цивилног сектора, па чак и из странака опозције.
Најбоља економија у Европи
Какав је успех остварила Влада чији рад ће ускоро да буде окончан, види се и по предвиђањима ММФ-а за 2020., коју је обележио крах светске економије због корона вируса - Србија ће крај године дочекати као најбоља економија у Европи.
Премијерка је недавно, у разговору са директором Канцеларије Америчке развојне агенције Џоном Јовановићем о пројектима у којим би Србија и ДФЦ могли да остваре сарадњу стакла да се кључни приоритети нове владе Србије неће мењати, као и да ће фокус остати на даљем економском расту, инвестирању у нове инфраструктурне пројекте и научно-технолошком развоју, али истичући да ће нова влада подједнако бити посвећена развоју односа са Кином. Она је, такође, најавила и да ће водити рачуна и о Програму за препород села Србије, али и да ће наша земља и даље да стоји уз братску Републику Српску:
- Желим вам сву срећу, рачунајте на даљу подршку Владе Србије. То се неће променити без обзира на то што ће се неки људи свакако овде мењати. То су наше посебне, паралелне везе, то је нешто што Србија дугује Републици Српској и нашем народу са оне стране Дрине и што се у будућности никако неће мењати - изјавила је Брнабићева.
Дакле, могло би се закључити да нова влада, уз тесну сарадњу какву је и до сада имала са председником Вучићем, жели да задржи стари курс, курс који нас је довео до тога да се Србија убрзано економски развија, да побољшава углед у свету и да јача своје позиције у питању решавања проблема са Приштином, истовремено се хватајући у коштац са пандемијом корона вируса која је пореметила све токове "нормалности у свету". Да би се то постигло неопходно је радити, како истичу и сам председник Вучић и премијерка Брнабић, још јаче и још боље - укратко, потребна нам је влада најбоља до сада.