Држава уводи НОВЕ МЕРЕ за контролу ЗДРАВСТВЕНОГ ОСИГУРАЊА радника: Ево шта то значи
А жалили сте се на чекање по редовима
Захваљујући аутоматској овери здравствених картица, нестао је велики бирократски терет за послодавце и остварена је уштеда у привреди од најмање 1,5 милиона евра годишње.
Коначно крај чекања у реду за замену старих здравствених књижица
Премијерка Ана Брнабић посетила је тим поводом компанију "Делез", а одлучила се баш за њу јер запошљава 12.000 људи.
- Завршен је велики посао. Надала сам се да ће то бити и раније, али од 1.октобра послодавци могу да овере књиже без одласка на шалтер - рекла је Брнабићева и додала се на тај начин прави уштеда од око 500.000 сати за привреду која је до сада толико времена губила на шалтерима РФЗО.
Премијерка је рекла да то још увек не важи за паушалце и пољопривреднике који здравствене књижице оверавају по старој процедури, али да се нада да ће и они до половине наредне године то моћи да чине без одласка на шалтер.
Генерални директор компаније "Делез Србија" Квентен Роаје рекао је да се на овај начин повећава ефикасност привреде, а смањује административни терет.
Роаје је додао да је досадашњи начин оверавања здравствене књижице одузимао много времена и био препрека у функционисању.
Спремате се да добијете возачку дозволу? Без ове ЈЕДНЕ СТВАРИ нећете то моћи!
Подсетио је да уколико је систем у коме послују бољи и они ће као компанија боље обављати посао и бити ефикаснија у испуњавању очекивања купаца.
Чекање на шалтерима, дакле, одлази у историју, јер ће се оверавање здравствених књижица ускоро обављати и електронским путем, а сам поступак ће уместо послодаваца вршити државни службеници на основу података Пореске управе о уплаћеним доприносима.