ОВАКО ИЗГЛЕДА ХАШКИ СУД ПРЕД ИЗРИЦАЊЕ ПРЕСУДЕ РАТКУ МЛАДИЋУ: Уторак дан за коначну судијску одлуку (ВИДЕО)
Сутра изрицање пресуде Ратку Младићу
У Хагу су у току последње припреме пред изрицање пресуде генералу Ратку Младићу. Пресуда ће бити изречена путем видео-линка а са генералом неће бити браниоци, јер је Драган Иветић на лечењу у болници, Бранко Лукић је спречен да дође, а српска адвокатска комора забрањује учешће адвокатима на суђењима видео-линком.
"АКО ЈЕ ПО ПРАВУ, РАТКО ЋЕ НА СЛОБОДУ" Огласио се син генерала Младића пред сутрашње изрицање пресуде
У ДИМИТРОВГРАДУ СНС КОНАЧНО НА 100 ОДСТО: Напредњаци освојили свих 115 места
ОДЛИЧАН РЕЗУЛТАТ СНС И У БЕЛОЈ ПАЛАНЦИ: Освојили 138 од 139 места, излазност већа од 59 одсто
Поред Младића у судници ће бити једино Пети Луис Багот, дугогодишња чланица правног тима генералове одбране, која ће као правни саветник штитити његове интересе ако буде потребе. Изрицању пресуде присуствоваће и син Ратка Младића, Дарко Младић.
Хашки трибунал је 22. новембра 2017. године Младића неправоснажно осудио на доживотни затвор због, како стоји у пресуди, геноцида у Сребреници, прогона Хрвата и Муслимана широм БиХ, терорисања становништва Сарајева дуготрајним гранатирањем и снајперисањем и узимања припадника Унпрофора за таоце, 1992-95.
Трибунал је Младића ослободио кривице за геноцид у још пет босанских општина.
Апелационим већем, које ће донети правоснажну пресуду генералу Младићу, председава судија Приска Матимба Нијамбе из Замбије. Чланови већа су судије Мустафа Ел Бажа, Амината Енгум из Гамбије, Елизабет Ибанда-Нахамија из Уганде и Сејмор Пентон са Јамајке.
Ратни командант снага Срба у Босни Ратко Младић ухапшен је 26. маја 2011. године у селу Лазарево, крај војвођанског града Зрењанина, у кући једног од његових рођака. Пет дана касније, Младић је испоручен Међународном трибуналу за ратне злочине на простору бивше Југославије који га је 1995. године оптужио за геноцид и злочине против човечности у рату у Босни и Херцеговини.