И Симић изнајмљивао раднике на лизинг од фирме мужа секретарке Ракић: Параћин не престају да тресу афере
Секретар Скупштине општине Параћин Маја Ракић и њен супруг Срђан Ракић, власник фирме “Вук логистик“ доспели су у јавност као актери једне од параћинских афера
Наиме, како смо већ писали, током 2017. ЈКП Параћин који послује у оквиру Општине Параћин је фирми Срђана Ракића исплатила 4.334.246,04 динара, док је од почетка 2018. године ЈКП Параћин истој фирми платио чак 14.400.000 динара за такозвани лизинг радника. Директор и власник фирме Вук логистик, Срђан Ракић, је супруг секретарке Скупштине Општине Параћин Маје Ракић, а пошто су њих двоје у браку то представља директан сукоб интереса.
Прочитајте и:
- Да ли ће Пауновић испунити моралну обавезу према грађанима Параћина и због афера поднети оставку
- Марковић: Све једно је да ли је у питању Ђилас, Кена или Пауновић јер резултат њихове власти је черупање буџета
- Орлић: Параћин претварају у зону под окупацијом силеџија и криминалаца чији челник расипа новац грађана на саморекламирање
Међутим, ово пословање није једино које остварује фирма “Вук логистик“ у оквиру јавних предузећа која послују у оквиру општине Параћин.
Према информацијама до којих смо дошли, ЈП “Водовод“ Параћин склопио је са фирмом Срђана Ракића уговор о лизингу радника 2016. године у вредности од 4.200.000 динара са ПДВ-ом. Уговор о додели ове јавне набавке потписао је Небојша Симић који је у јавности познат по томе што је осумњичен да је оштетио банку за 239.129 евра, а након тога и упркос кривичним пријавама постао директор Водовода.
Наиме, Симић пре него што је дошао на ту функцију био је директор Хипо Алпе Адриа банке, када је против њега полиција у Јагодини поднела кривичне пријаве 2014. године због малверзације са клијентима.
Тужилаштво у Јагодини је против Симића водио поступак због кривичног дела „Неосновано добијање и коришћење кредита и других погодности“.
Банка је одустала од даљег гоњења садашењег директора ЈКП Водовода, али је тражила накнаду штете од 239.129 евра. Симић је одбио да ову штету плати и успео да избегне даљи судски поступак у случају са Хипо Алпе Адриа банком, позивајући се на опортунитет. На записнику Основног јавног тужилаштва у Јагодини Симић је изјавио да се слаже са применом наведеног института и да је спреман да уплати износ од 30.000 динара у хуманитарне сврхе.
Упркос кривичним пријавама због финансијских злоупотреба, Симић је у последње три године именован за директора два јавна предузећа у којима је располагао новцем грађана Србије.