Јеремић лагао Србе да мрзи Америку, а тајно се додворавао америчким званичницима и сад каже да је то НОРМАЛНО
Тајно се додворавао својим менторима са Запада како би га они политички подржавали
Депеше из америчке амбасаде у Београду које је објавио Викиликс још 2010. године, објашњавају не само зашто су Сједињене Америчке Државе финансирале изборне победе Бориса Тадића и Демократске странке и да су због тога демократе одустале од борбе за Косово, већ и откривају да је Вук Јеремић одиграо кључну улогу у томе.
Поставља се питање како Јеремићу данас веровати када признаје да је 2008. лагао јавност како би дошао до политичких поена.
Наиме, у депеши од 22. априла 2008. пише да је Вук Јеремић после одржаног предавања студентима на пријему за дипломате пришао члану дипломатског особља америчке амбасаде и да се извињавао за антиамеричке опаске које је користио приликом тог предавања, рекавши да је принуђен да користи такве опаске док траје предизборна кампања. Он је, такође, замолио тада америчког дипломату да пренесе његове срдачне поздраве америчком амбасадору и изразио жаљење што не може да га види уз поруку да се радује том сусрету после избора.
Да је Јеремић још тада шуровао са Американцима, да је лагао грађане Србије у говорима које је држао јавно, да је управо он био кључни човек који је пристао на то да Србија одустане од Косова, говори чињеница да Јеремић ни данас није спреман да каже да то није истина и одговори због чега је то радио.
Тако је Јеремић гостујући на телевизији Н1 избегао да да потпуни одговор на питање око депеше из 2008. године, али је признао да је тада лагао српску јавност и да је подилазио Американцима. Дакле, Јеремић је потврдио да је његова антиамеричка политика била лажна и само представа којом је варао грађане Србије, јер је после тога прилазио Американцима којима се извињавао за сваку своју изјаву.
- Ја мислим да је тај службеник који је писао депешу није је пренео интегрално оно што сам му рекао. Истина је да сам поздравио амбасадора и рекао да ћу се са њим видети после избора јер сада су напросто другачије околности. Кад имате те међународне разговоре постоји једна врста да кажем ствари које саопштавате на састанку, то је званична политика, а после тога сте у стању да појасните, са можда већим степеном флексибилности, шта та званична политика значи и шта би могла да значи и то је у дипломатским разговорима потпуно уреду.
После овакве изјаве Вука Јеремића остаје питање како народ у Србији да му верује када их је годинама лагао како би побеђивао на изборима, и када је јавно пљувао Америку, а тајно се додворавао својим менторима са Запада.