Караџић се непосредно пред изрицање пресуде ИСПОВЕДИО: Отац Билбија САОПШТАВА РАДОВАНОВУ ПОРУКУ СРБИМА
У Међународном суду у Хагу изречена је правоснажна пресуда бившем председнику Републике Српске Радовану Караџићу
Бивши лидер босанских Срба Радован Караџић пред данашње изрицање пресуде тражио је да се исповеди код православног свештеника. Радован Караџић тражио је пар дана пред изрицање пресуде да разговара са свештеником Војиславом Билбијом.
Ако сте се кладили на Орлове, ово је ОДГОВОР који ће вам донети МИЛИОНЕ
"ПОМИРЕЊЕ ВИШЕ НИЈЕ МОГУЋЕ" Додик након пресуде Караџићу ЗАГРМЕО ИЗ БАЊАЛУКЕ
"Ово НЕЋЕ ДОНЕТИ ПРАВДУ НИТИ СМИРИТИ СИТУАЦИЈУ, већ ће бити супротно": МЛАДИЋЕВ СИН о пресуди Караџићу
Он је како се сазнаје све до данас био уверен да ће Жалбено веће Механизма за кривичне судове у Хагу (наследник Хашког трибунала за ратне злочине) одбацити све наводе из оптужбе и да ће га ослободити.
- Радован је свих ових дана био видно расположен. Шалио се и певао, свима је говорио како ће ускоро ићи кући као слободан човек - открива извор.
Према његовим речима највише воли да прича са Ратком Младићем и свештеником Војиславом Билбијом. Отац Воја, као и сваки свештеник није могао много тога да каже.
- Не могу о томе да причам. Разговарао сам са Радованом и могу само да потврдим да је добро и да верује у победу - рекао је кратко Билбија, протојереј-ставрофор, старешина Ротердамске парохије Западно-европске епархије Српске православне цркве непосредно пре изношења пресуде.
РЕАКЦИЈА ЛАЗАНСКОГ НА ПРЕСУДУ КАРАЏИЋУ: То је СЦЕНАРИО да Срби буду ГЕНОЦИДНИ! Српска је ДОВЕДЕНА У ПИТАЊЕ
Србин нападнут у Хагу због заставе, а усред инцидента појављује се ЧУВЕНИ СРБОМРЗАЦ! И то на бициклу (ВИДЕО)
Огласила се Караџићева ћерка: Став судија и резултат гласања од три према два - све говори
Подсетимо Караџића је у марту 2016. године судско веће Хашког трибунала осудило на 40 година затвора због "геноцида" у Сребреници и "злочина против човечности" у Босни и Херцеговини 1992-1995. године. Жалбено веће Механизма сада може ту пресуду да потврди или да је преиначи, било у погледу утврђених чињеница, било у погледу врсте и висине казне. Такође може да је укине и наложи да му се суђење понови.
Првостепеном пресудом, Караџић је ослобођен по једној тачки оптужнице - за "геноцид" над несрпским становништвом у седам општина у БиХ, али је осуђен по осталих 10 тачака, међу којима је и за "геноцид" у Сребреници. Караџић је након вишегодишњег скривања, ухапшен у Београду 21. јула 2008. године, а девет дана касније изручен је Хагу и смештен у притворску јединицу Трибунала у Схевенингену, из које никада није пуштен на привремену слободу.