"КОРИСНИЦИ ИМАЈУ ПРАВО ДА РАСКИНУ УГОВОР" Стручњак у јутарњем програму ТВ Прва о случају СББ: Оператер је дужан да испуни захтев
Марко Драгић из Националне организације за потрошаче каже да је оператор дужан да обавести потрошача у року од 30 дана да ће доћи промене услова коришћења услуга.
Поводом најновије одлуке СББ-а да из своје понуде уклони телевизије са националном фреквенцијом (Б92, ТВ Прва) и на тај начин гледаоце ускрати за програм поменутих телевизија, Марко Драгић из Националне организације за потрошаче је у јутарњем програмо ТВ Прва објаснио да ли корисник има право да раскине уговор и пре истека самог уговора уколико је незадовољан садржајем поменутог кабловског оператера.
ФАКУЛТЕТ ДРУШТВЕНИХ НАУКА АКРЕДИТОВАО ДВА НОВА СТУДИЈСКА ПРОГРАМА: Студирајте Информационе технологије и Менаџмент
ДОЖИВЕЛИ СМО ДА НАМ СТРАНЦИ ГАСЕ ТЕЛЕВИЗИЈЕ: Огласила се Јелена Карлеуша поводом вести да СББ скида из понуде Б92 и ТВ Прва (ФОТО)
Марко Драгић је истакао да уколико оператор то није учинио, корисник има право да раскине уговор.
- Уколико то жели, потребно је да се у писаној форми обрати оператеру и да захтева раскид уговора, а оператер је дужан да испуни захтев - навео је Драгић.
Он је истакао да је провајдер дужан да обавести потрошаче о одлуци о променама у понуди или пружању услуга, и то путем средстава јавног информисања.
- Већина оператера користи могућност да путем свог сајта обавесте потрошаче... Међутим, то није адекватно, јер не може сваки корисник да има приступ сваком појединачном средству информисања... То је најбоље учинити путем мејла или телефоном да обавесте корисника.. Даље је на потрошачу да ли ће да се усагласи са променама оператера или не - навео је Драгић
Адвокат Војин Шаљић навео је да корисник има право да када провајдер промени услове коришћења, има право да тражи раскид уговора.
- Корисник је дужан писмено да се обрати оператеру и да захтева раскид уговора. Оператер је у обавези да захтев корисника реши у року од 15 дана и да у року од осам дана обавести корисника о решавању тог захтева - истакао је он и навео да, уколико би се десило да до тога не дође, прети казна од 500.000 до два милиона динара.