"МАРИНИКА ЗАШТИТУ ЖИВОТА И ИМОВИНЕ СМАТРА НЕХУМАНИМ" МУП упутио позив Ђиласовој потпредседници
Министарство унутрашњих послова позива Маринику Тепић да пре изношење несувислих и нетачних оцена и коментара на Нацрт закона о унутрашњим пословима, текст Нацрта за почетак макар прочита.
Министарство унутрашњих послова Републике Србије данас је издало саопштење у коме позива потпредседницу Странке слободе и правде (SSP) Маринику Тепић да, пре него што изнесе било какав коментар на Нацрт закона о унутрашњим пословима - пре тога сам текст и прочита.
ОРБАН ОРГАНИЗОВАО ВЕЧЕРУ, ПРИСУСТВУЈЕ И ВУЧИЋ: Председник Србије раме уз раме са лидерима из региона (ФОТО)
Држава на челу са Вучићем брине о својој армији: Припадницима Војске Србије уручени кључеви од 12 станова
Брнабићева на Глобалном ковид 19 самиту: У борби против пандемије смо или сви безбедни или нико
Саопштење преносимо у целости:
Није баш најјасније које су квалификације Маринике Тепић да износи лична "дубока уверења" тумачења правног акта, а да притом вређа чланове Радне групе, коју чине стручњаци из свих области рада Министарства, као и представници репрезентативног синдиката.
Мариника Тепић, да је прочитала Нацрт, вероватно не би изнела оцену о наводној "дехуманизацији полиције" и "легализацији полицијске бруталности" пошто се у члану који дефинише појам полиције јасно каже да је полиција организована снага принуде која штити животе и имовинску безбедност људи и пружа подршку владавини права.
Изгледа да Мариника Тепић заштиту живота и имовине људи сматра нехуманим.
Тумачење овог члана на овај начин још више чуди, јер ако је Мариника Тепић заиста прочитала цео Нацрт немогуће је да није запазила да је једно од начела рада полиције начело превентивног поступања, које јасно прописује да се предност даје превентивном поступању, а да се репресивна средства примењују тек уколико на други начин није могуће отклонити безбедносну претњу.
Ако Нацрт дехуманизује полицију, како оцењује Мариника Тепић, ово начело се не би нашло у њему, а не би било места ни за одредбе везане за рад полиције у заједници која подразумева партнерство и сарадњу са грађанима.
Маринка Тепић, када већ коментарише Нацрт и банализује његове одредбе у вези са употребом речи полиција, да је заиста пратила досадашњи рад полиције и правни оквир њеног деловања знала би да је управо министар Александар Вулин донео Уредбу којом се забрањује употреба значки и легитимација које садрже елементе визуелног идентитета службених значки и легитимација Министарства, а ова забрана ушла је и у Нацрт закона.