Марковић: Увођење комуналног реда у градовима и општинама
Укида се досадашње ограничење - један милиционар на 5.000 становника.
Посланик Српске напредне странке (СНС) Александар Марковић каже да је основни циљ Предлога закона о комуналној милицији, који је данас на дневном реду Скупштине Србије, увођење комуналног реда у градовима и општинама, а једна од новина је рад у цивилу.
Марковић је за Танјуг казао да се рад у цивилу обавља искључиво по писменом налогу начелника комуналне милиције, и то за одређене случајеве у одређеним областима као што су бесправно заузете јавне површине, нелегална продаја, нелегални такси превоз и слично.
ТОТАЛНИ РАСПАД ОПОЗИЦИЈЕ: Ђилас и Бошко Обрадовић руше клуб демократа
Вучић о косовском питању: Помоћи ћемо нашем народу, од међународне заједнице не очекујем НИШТА!
Реакција директора ЈКП "Градска чистоћа" Марка Попадића на срамне и лицемерне оптужбе Драгана Ђиласа
- Ово ће значајно допринети ефикаснијем раду комуналних милиционера у погледу сузбијања и санкционисања наведених прекршаја - рекао је Марковић.
Објаснио је да ће предложеним решењем свака општина или град моћи да у оквиру своје управе оформи комуналну милицију.
Према његовим речима, укида се досадашње ограничење - један милиционар на 5.000 становника.
То је, како каже, бенефит и за велике општине и градове, али и за општине са малим бројем становника.
- Велики градови и општине ће моћи да имају већи број комуналних милиционара чиме ће се повећати ефикасност, а мање јединице локалне самоуправе, које до сада нису могле да остваре ово право, сада ће моћи да образују службу комуналне милиције - објаснио је он.
СРБИ, ОВО ДОБРО ЗАПАМТИТЕ Шокантно предвиђање патријарха Павла: Ово је судбина српског народа, Русије и Косова!
Вучић о премијерки: Бићу радостан ако Ана Брнабић дође у странку јер је волим и поштујем
Марковић је напоменуо и да се пооштравају критеријуми за запошљавање комуналних милиционера, наводећи да, поред испуњених услова попут психофизичке споспобности, стеченог образовања, положеног одговарајућег испита, постоји услов да нема безбедносних сметњи за обављање тог посла.
- То значи да се неће десити да неко заснује радни однос за кога се утврди да се против њега води поступак или је правоснажно осуђен. Такође, успоставља се и унутрашња контрола као посебна организациона јединица у саставу комуналне милиције - додао је Марковић.