Мишковићи данас поново на оптуженичкој клупи Специјалног суда у Београду
Због оптужби за помагање Марку Мишковићу да утаји порез суђење ће се поновити и према Живојину Петровићу и Јадранки Бардић
Поновљено суђење власнику "Делта холдинга" Мирославу Мишковићу и његовом сину Марку због сумње да су утајили порез по одбитку од капиталног добитка из пословања путарских предузећа, треба да почне данас пред Специјалним судом у Београду.
Вучић о НЕРВОЗИ ОПОЗИЦИЈЕ: Многи би да се врате ПО СВАКУ ЦЕНУ
Мишковић добио зелено светло: На Новом Београду ниче кула од 144 метра!
Због оптужби за помагање Марку Мишковићу да утаји порез суђење ће се поновити и према Живојину Петровићу и Јадранки Бардић. У овом процесу судиће се поново и власнику Нибенс групе Милу Ђурашковићу, такође због утаје пореза, као и због сумње да је са сарадницима оштетио крушевачки ФАМ (фабрика мазива).
Суђење им се понавља по налогу Апелационог суда у Београду, који је у септембру укинуо првостепену пресуду којом су Мишковићи и Ђурашковић били осуђени за пореску утају и наложио да им се суђење понови за то дело, а Ђурашковићу и његовим сарадницима и за злоупотребе са крушевачком Фабриком мазива (ФАМ).
Пале маске! Вук Јеремић у странку примио човека који је одлагао Мишковићево суђење! (ФОТО)
Мишковићи и Ђурашковић као и још четири окривљена су због недостатка доказа одлуком Апелационог суда правоснажно ослобођени оптужби за злоупотребе са путарским предузећима, због чега су били првобитно ухапшени у децембру 2012.
На поновљеном суђењу сви оптужени ће имати прилику да поново изнесу своје одбране, а суд да отклони недостатке због којих су првостепене пресуде укинуте.
Мирославу Мишковићу ће се сада поново судити за кривично дело утаје пореза извршено помагањем, односно јер је, према наводима оптужнице, помогао сину Марку у утаји пореза по одбитку од капиталног добитка из пословања путарских предузећа.
Све креће испочетка: МИшковићима поново спојено суђење
Марко Мишковић и Мило Ђурашковић се терете за утају пореза. Ђурашковић се терети и за злоупотребу положаја одговорног лица због оштећења ФАМ-а, а за исто дело су оптужени су и његови сарадници Дејан Јефтић, Ристо Ристић, Боро Јелић, Бранислав Јовановић, Љиљана Костић и Срђан Филиповић.
Против Мишковића, Ђурашковића, као и још осам оптужених, кривични поступак је покренут крајем 2012. године због сумње да су оштетили путарска предузећа за више милиона евра.
Тада су били ухапшени и после вишемесечног боравка у притвору пуштени су да се бране са слободе, пошто су положили вишемилионска јемства у еврима, а пасоши су им и даље у судском депозиту и не могу да напусте боравиште без одобрења суда.
Одлуком Апелационог суда, "пала је" оптужница тужилаштва за организовани криминал која их је теретила да су финансијским трансакцијама извлачили новац из путарских предузећа и тако довели до њихове пропасти, односно да су их у периоду од 2005. до 2010. године оштетили за 16,95 милијарди динара, а буџет Србије за 472 милиона динара. Случај у вези са Фабриком мазива из Крушевца покренут је 2010. године.
Легија је смирено примио вест о смрти мајке, а ево од кога зависи да ли ће ићи на сахрану
У том случају, сумња се да су оптужени оштетили предузеће из Крушевца за износ од око 3.181.070.378,54 динара (више од 32 милиона евра) и Ђурашковићу прибавили имовинску корист у укупном износу од 1.498.289.138,43 динара (око 15 милиона евра).
С обзиром да је већина оптужених за путарска предузећа била и на оптужници за ФАМ, поступци су били спојени и у фебруару 2015. године је кренуло обједињено суђење. Мишковићу је суђење због здравствених проблема у децембру 2015. године било раздвојено од процеса против његовог сина и осталих оптужених па су им биле изречене одвојене пресуде. Одлуком Специјалног суда, поступак је поново спојен крајем септембра ове године.