ОПОЗИЦИЈА ПУЦА ПО ШАВОВИМА: Напуштају их и најверније присталице, након избора доживели потпуни ФИЈАСКО
Филип Шварм на констатацију да се одлазак Драгана Ђиласа код председника Вучића помиње као камен спотицања у опозицији закључује да је камен спотицања био још док је трајала изборна кампања.
Врана врани очи вади... Српска опозиција успела је да демантује чак и народну пословицу која тврди супротно, јер би они међу собом, да могу, све очи повадили једни другима.
Прелиставање дневних новина за 4. јун 2022. године
ВУЧИЋ ЈАСНО О БУДУЋНОСТИ СРБИЈЕ: "Борићемо се за земљу, а хране ћемо имати довољно"
"ГОРИВО ЈЕФТИНИЈЕ КОД НАС НЕГО У РЕГИОНУ" Вучић о осцилацији цена бензина - "У Америци дупло скупље"
Опозиција, практично, не постоји и у то да нешто могу да ураде више не верују ни они који су их највише подржавали.
Уколико и постоји неко ко се од избора наовамо није у то уверио, тројица ватрених противника власти - историчар, политичар и бивши амбасадор у САД, Милан Ст. Протић, редитељ Кокан Младеновић и главни уредник "Времена" Филип Шварм - отклонили су и последњи трачак сумње о томе.
Говорећи у емисији ТВ Н1 на тему нови мандат старог председника, они су се просто утркивали ко ће више да опљуне по опозицији.
Тако је Младеновић, на питање шта би опозиција требало да уради у наредном периоду, одговорио:
- Мислим да наша опозиција генерално пати од недостатка планова и недостатка конкретних акција. Не можете стално реаговати на бесмислице власти и њихове погрешне потезе, критиковати њихове евидентне грешке, а немати своје стратегије, планове... Недостаје им акција, конкретних планова и способности за одрицања и борбу. Мислим да би сви волели да се што пре дочепају неке будуће власти и фотеља. Мени омиљени комунисти су бар имали смелости за одрицање и жртвовање. Али, у свакој варијанти не постоји дугорочан план наше опозиције и бојим се да не постоји спремност на жртве, на истрајну борбу и одрицање и самоодрицање - навео је он.
Филип Шварм, пак, на констатацију да се одлазак Драгана Ђиласа код председника Вучића помиње као камен спотицања у опозицији, закључује да је камен спотицања био још док је трајала изборна кампања.
- Зашто опозиција није добила више гласова, зашто грађани нису имали веће поверење у опозицију? Па зато што сама опозиција нема поверење унутар себе, зато што је очигледно да је удруживање опозиције на неки начин било више маркетиншки него стварно. Онда добијемо ово што Кокан говори, реакције на потезе власти, а шта ми нудимо? Па не можемо да се договоримо, па нећемо ни да кажемо - рекао је.
Само конкретно
Милан Ст. Протић имао је за опозицију и конкретан предлог:
- Шта могу да ураде? Да се распусте. Овде нема услова за фер и равноправну демократску утакмицу, опозиција је и на изборима, то се видело, глумила икебану, која је само допринела томе да ово изгледа као да је демократија, а није, тако ће да буде и у парламенту. Чини ми се да је опозиционарима битније да учествују у политичком животу пошто-пото и да седе у парламенту и да ту имају неке апанаже и шта већ иде уз то него да се боре за темељно преуређење Србије и беспоштедну борбу против овог режима - објаснио је он.