ОТВОРЕН НОВИ ОБЈЕКАТ ХИТНЕ ПОМОЋ У НОВОМ САДУ
Инвестиција вредна преко 700 милона динара!
Нови објекат Завода за хитну медицинску помоћ на улгу Улице Илариона Руварца и Булевара Патријарха Павла почео је да ради. Изградњу су заједнички, и у једнаким деловима, финансирали Град Нови Сад и АП Војводина.
Прочитајте и:
- Ово је доказ да када имамо исту визију много брже и ефикасније остварујемо зацртане планове. Мислим да ће запослени имати најбоље услове за рад у целој Србији, а такве услове здравствене заштите заслужују и Новосађани који редовно плаћају порезе и остале обавезе према држави. Отворена сарадња са свим нивоима власти обезбеђује више новца у Нови Сад, и тако се исказује љубав према граду. Од пресудног значаја нам је да на наш један динар, добијемо још по један и из Покрајине и из Републике, јер тако брже можемо да реализујемо важне задатке. Вредност ове инвестиције је око 340 милиона динара, а купили смо и четири нова возила хитне помоћи. Током претходне четири године, мимо овог пројекта, Град је уложио 146 милиона динара у Завод за хитну медицинску помоћ, у намери да њихове услуге буду што доступније када је то потребно. Важна информација за родитеље је да од вечерас на овој адреси ради дежурна ноћна педијатрија, са најбољим лекарима и опремом – нагласио је градоначелник Вучевић и додао да се за око петнаест дана очекује да крену радови на изградњи Сенантандрејског булевара, још једној важној инвестицији, коју Град финансира заједно са Покрајином и Републиком, а која је вредна преко 700 милона динара.
- Убеђен сам да ће у новом, и одлично опремљеном објекту, систем функционисања новосадске хитне помоћи бити много ефикаснији. Ово је пример како треба реализовати овако велику инвестицију, јер је цео посао завршен за мање од годину дана. Покрајинска влада ће наставити да спроводи све важне пројекте са Градом Новим Садом, али и да инвестира у област здравства. Успели смо да за две године уложимо више од три милијарде и 750 милиона динара у повећање нивоа здравствене заштите у Војводини – рекао је Игор Мировић.
Комплекс Завода садржи две целине, западни део - објекат Хитне помоћи површине 2700м2, и источни - објекат гараже за возила хитне помоћи, површине 2300 м2. У приземљу су смештене ноћне амбуланте за децу и одрасле, са свим потребним пратећим садржајима, као и огранак апотеке са дежурством од 24 часа дневно. На првом спрату смештен је едукативни центар за обуку запослених приликом масовних несрећа, елементарних непогода и ванредних ситуација, као и потенцијални смештај угрожених грађана за време истих. Други спрат намењен је за тријажно-дистрибутивни центар, као и за канцеларијски простор. На трећем спрату је простор резервисан за управу и администрацију. Гаража садржи паркинг за специјализована санитетска возила, а у сутерену је технички блок који подразумева просторије за поправку, прање и дезинфекцију возила, складиште резервних делова за возила, просторију за медицински отпад, као и енергетски блок.
Према речима директора Завода за хитну медицинску помоћ др Богдана Живановића та установа је прошле године реализовала преко 50 000 прегледа на терену, 20 000 у ноћним амбулантама, 20 000 санитетских транспорта и 50 000 дијализних транспорта, а време реакције на први ред хитности је шест минута и девет секунди , што је спорије за само седам секунди од најбрже реакције хитне помоћи у свету.