ПАНИКА МЕЂУ АЛБАНЦИМА У СТУДИЈУ! Шешељ предложио меру одмазде због пореза Приштине! Позвали се на Устав Србије
Гости емисије "После ручка" на Хепи телевизији били су др Војислав Шешељ, др Дарко Трифуновић, Демо Бериша, Неџад Бехљуљи, а тема је била нова конфронтација Београда и Приштине
- Албанци су политички подељени и у тој подели учествују стране силе. Тачи има упориште код Ердогана и код Американаца, то га и одржава на власти, али и Харадинај има упориште у неким европским центрима моћи. Преко односа њих двојице преламају се две политике: политака компромиса и политика чврстог инсистирања на мењању тзв. "граница". Друго, Србија је доживела је једно велико понижење и ја мислим да реаговање на то није било адекватно. Морао се одмах упутити демарш и тражити да се скине застава тзв. Косова у Француској. Пошто то није урађено, председник државе није требао отићи у Париз. Кад је већ отишао, требало је тражити по повратку у Београд одлагање Макронове посете - рекао је Шешељ.
Шешељ открио: Груевског спасили српски четници! На Хоргошу у 5 сати ујутру прешао у Мађарску!
Он је додао да је заменик помоћника министра спољних послова морао да замоли амбасадора Француске да се због унутрашњих прилика у Србији одложи Макронова посета и рекао да се тако чува част државе.
Говорећи о сусрету Тачија и Путина, Шешељ каже да Путин није очекивао такав сусрет, али да се председник Русије понео државнички.
- До сусрета је дошло сасвим случајно, сто се тиче председника Путина. Претпостављам да су разменили куртуозне речи, Путин је државник. Од тога Тачи прави маркетинг, а наивни људи то не могу да тумаче на прави начин - рекао је председник СРС.
Шешељ се осврнуо и на повећање пореза од стране Приштине на српску робу.
- Овде је реч о кршењу ЦЕФТА споразума, који је усвојен на инсистирање ЕУ. Косово је у том споразуму са оном фуснотом. Сад је власт у Приштини отворила нови полигон конфронтације, а то је економска конфронтација. Ако интервенција Србије не успе, Србија може свим Албанцима са Косова да прелазак преко српске територије наплаћује 100 евра. Јефтиније је платити 100 евра и прећи преко Србије, него прелазити другим путевима. Боље је што пре стати са том конфронтацијом у економској сфери - навео је председник СРС.
У том тренутку, Албанци у студију су се побунили, позивајући се чак на Устав Србије. Подсетимо, у Уставу Србије пише да Србија има две аутономне покрајине - Војводину и Косово и Метохију.
Он је изнео и идеју за наставак дијалога Срба и Албанаца, али без мешања страног фактора.
- Ако се искључи мешање Запада лакше ћемо наћи решење. Максимално решење Албанаца је потпуна независност, а Срби желе да Косово остане у саставу Србије. Може ли се ту наћи решење, да се Албанци и Срби на Косову и Метохији раздвоје. Власт из Београда се не би мешала у власт Албанаца на Косову и Метохији, то је највећи степен аутономије. Нема војске, а Косово и Метохија су формално у саставу Србије - предложио је председник СРС.