"ПЕВАО БИ ДРУГУ ПЕСМУ ДА СРБИЈА ПРИЗНА КОСОВО" Ђурић раскринкао Бибера
Према ономе што он каже ми смо вероватно најгоре друштво на свету
Потпредседник Главног одбора СНС Марко Ђурић оценио је вечерас да професор у Грацу Флоријан Бибер свакодневно smišllja разлог да нападне Србију и каже нешто лоше о њеном друштву, а сада је, како каже, смислио да је Србија крива и за дугогодишњу кризу у ЕУ и њен вишегодишњи мораторијум на пријем нових чланица.
Српски клубови у квалификацијама за Лигу Европе ти доносе врхунски НОВЧАНИ БОНУС
"СРБИ СУ НАЈВЕЋЕ ЖРТВЕ ПОСЛЕДЊЕГ РАТА" Стјепан Месић дао интервју који ће УЗДРМАТИ БАЛКАН
Министар Вулин послао јаку поруку: Ако су у БиХ за независно Косово, ја сам за независну Републику Српску
- Није успоравање евроинтеграција последица друштвених мањкавости у Србији, иако смо према Биберу ми вероватно најгоре друштво на свету, већ проблема у самој ЕУ, и тога су свесни и основци и птице на грани, само није Бибер - указује Ђурић у саопштењу.
Он истиче да није проблем у Србији и квалитету њених унутрашњих реформи, већ у Косову и Метохији и нашој решености да упорно бранимо српске државне и националне интересе.
- Другу би песму певао Бибер и сви други антисрпски аналитичати који се пале на дугме када би Србија признала једнострано проглашену независност Косова - одједном бисмо постали најбољи, најнапреднији и најмодернији, а Бибер би имао материјал за још једну књигу о бауку српског национализма и успешној денацификацији Срба - оценио је Ђурић.
Он каже и да није српском народу потребно Биберово тапшање по рамену, јер оно што на законит, демократски и миран начин бранимо јесте основ нашег самопоштовања и идентитета и нећемо од тога одустати ни због чије критике, а свакако не због Биберових свакодневних лажи и измишљотина.
Професор Центра за југоистоцне европске студије Универзитета у Грацу Флоријан Бибер изнео је претходно тврдњу да је "застој у евроинтеграцијама резултат стагнације реформи у Србији" и критиковао власт да на њима не ради довољно, као и што још нема нове владе.
Он сматра и да би ЕК требало да реагује много строже на како тврди недостатке владавине права у Србији.
Говорећи о преговорима Београда и Приштине, рекао је да му "звучи нереално да Француска и Немачка очекују решење до краја године" и оцењује да ће преговори трајати бар до следеће године.