"Учинићемо СВЕ да паметни људи ОСТАНУ У СРБИЈИ" Завршен састанак председника Вучића и професора Раденовића (ФОТО)
Један од највећих српских математичара стигао код председника Вучића.
Завршен је састанак председника Србије Александра Вучића и професора Стојана Раденовића. Састанак се одвијао у згради Генералног секретаријата председника Републике на Андрићевом венцу.
- Бескрајно сам захвалан за ваш вредан рад, и мене је лично погодила вест да сте отишли у Саудијску Арабију, зато сам и позвао министра Шарчевића и зато се састајемо данас - почео је састанак председник Вучић.
Он је дао јавно обећање да ће се трудити још више да свим српским интелектуалним радницима обезбеди још боље услове за рад. Вучић је истакао да је за успех Београдског универзитета на Шангајској листи управо био најзаслужнији професор Стојан Раденовић.
- Само радом и марљивошћу можемо напред. Ми нећемо улагати само у ауто-путеве, већ и у научне паркове и у образовање. Борићемо се да сви наши паметни људи остану у Србији, али и да вратимо све који су отишли.
Професор Раденовић је затим преузео реч и појаснио своју ситуацију, а на крају састанка поклонио је председнику Вучићу књигу "Живот кроз спорт".
Раденовић је један од најцитиранијих математичара света и раније је научне радове потписивао за Универзитет у Београду, али га је у међувремену ангажовао Универзитет краљ Сауд у Саудијској Арабији да за њих потписује научне радове.
Ко је професор Раденовић ког Вучић хоће да ВРАТИ У СРБИЈУ? Радове писао у подруму а по ОВОМЕ се убрајао међу 100 математичара света
"Они нису ни за шта криви, а претрпели су ЛИНЧ": Вучић о нападима на Јездића, јоксимовића, Матића и Бреговића
ИМА САМО ЈЕДНУ СКРОМНУ ЖЕЉУ: Огласио се познати математичар кога Вучић СВИМ СИЛАМА жели да врати у Србију
Како УБ више нема у својим редовима најцитираније истраживаче, то је довело ове године до пада на Шангајској листи универзитета за 100 места. Председник Србије недавно је рекао да ће дати све од себе да се професор Раденовић врати на Универзитет у Београду.
Раденовић, иначе пензионер, научне радове пише у подрумским просторијама зграде у којој станује на Врачару. Захваљујући њему и професору Зорану Каделбургу, Универзитет у Београду нашао се међу 300 најбољих у свету 2017. године.