"МИЛОШЕВИЋУ НИЈЕ БИЛО ЛАКО ПО ПИТАЊУ КиМ" Вучић брутално искрено - крив је, али је бар имао емоције
Вучић наводи да је 1961. године на КиМ било према попису 27 одсто Срба, а 1991. године 11 одсто, због малог наталитета и одласка Срба са КиМ, пошто су тражили сигурнији живот.
Председник Србије Александар Вучић изјавио је синоћ да бившем председнику Слободану Милошевићу није било лако по питању КиМ, али да је крив за то што није умео добро да израчуна нити добро да види ситуацију.
РАДНО ОД ПОЧЕТКА НЕДЕЉЕ: Председник Вучић сутра прима акредитиве новоименованих амбасадора
БУРАН ОКРШАЈ У ЈУТАРЊЕМ! Дачић жестоко поручио Чанку: Издајниче, требао си да будеш ухапшен!
ПУТИН ИМА НОВИ ПЛАН ЗА СРБИЈУ И БАЛКАН: Београд и Бањалука у врху приоритета Москве, Приштини већ послато упозорење
Вучић је казао за Пинк да је 1961. године на КиМ било према попису 27 одсто Срба, а 1991. године 11 одсто, због малог наталитета и одласка Срба са КиМ, пошто су тражили сигурнији живот.
Не замерам им на томе, али смо тако дошли у тешку позицију, навео је Вучић.
- Није било Милошевићу лако нити једностставно, починио је различите врсте грешке, али није он кривац за убијање земље већ они који сту то чинили. Али, крив је што није умео да израчуна и добро види и зато плаћамо цену. Онда је дошла неодговорна скупина људи. Милошевић је бар имао емоције и борио се за КиМ - нагласио је Вучић.
Каже да је после Милошевић на власт дошла скупина људи које Косово уопште није занимало, већ само како да опљачкају фабрике и народ.
Председник је навео да је онда Косово прогласило независност и да је бивша власт чак помогло Косово у томе пресудом Међународног суда правде, одлуком за прелазе Јариње и Брњак и другим.
- У каквој смо ситуацији били 10 година касније, није сада толико страшно како је могло да буде - додао је Вучић.
На питање да ли ће се поједини медији у Србији извинити који су тврдили да ће Аљбин Курти добити и ову рунду, пошто се показало да то није тачно, Вучић је запитао за шта су се до сада извинили - за Београд на води, просечну плату од 560 евра у Србији и 700 у Београду, јавни дуг испод 60 одсто БДП-а, нове болнице током ковида и друго. Додао је да се нису извинили ни за личне увреде на рачун породице.