Преживела праву драму: Наташа је извела бебу напоље, а рођени брат ју је напао из овог разлога
У Србији и даље владају предрасуде
Многе мајке желе да причају о невероватној табу теми у Србији у 2017. години.
НАУЧНО ДОКАЗАНО: Дојење утиче на здравље детета, али и мајке - ево и како!
КАКО БИ РЕАГОВАЛИ ДА СЕ ОВО ДОГОДИ У СРБИЈИ? Сенаторка дојила дете у парламенту Аустралије
- Кад сам се породила, месец дана нисам изашла из куће. Размишљала сам како ћу да нахраним своју бебу у јавности. Након толико дана, одлучила сам да ипак скупим храброст, и да наставим живот слободна, а не као затвореник. Позвала сам рођеног брата да ми буде подршка, јер сам знала да ћу у неком моменту, док будем напољу, морати да подојим своје дете. Нисам очекивала да ће он бити тај који ће да реагује као да радим најсрамотнију ствар на свету. Наиме, кад сам кренула да дојим своје дете, у кутку једног школског дворишта које је било празно, јер је било време распуста, он је почео да виче да сам непристојна и нецивилизована - испричала је у шоку, Наташа Ђ., из Београда која је присуствовала Авентовом фестивалу дојења, на коме је једна од тема била дојење у јавности.
И заиста, делује невероватно да је 2017. године дојење у јавности и даље табу тема. Да често изазива размирице и оних најближих.
Женске груди производе храну за бебе, па нема ничег вулгарног нити срамотног у дојењу на јавном месту. Мајке се неретко одлучују да цео дан остану у кући, јер је у Србији скандалозно дојити будућност наше земље, наочиглед свих. Став којим је дојење у јавности једна од највећих табу тема, прави од мајки затворенике у периоду када би требале да осећају само срећу и понос!
- Понижена од особе од које сам то најмање очекивала, прво јер нас је иста мајка дојила, а друго јер сам сматрала да је широких видика јер је школован, наставила сам да дојим своју бебу. Ништа му нисам рекла, јер нисам ни могла да проговорим због кнедле која ми је стајала у грлу - видно узнемирена наставила је Наташа.
Бебама је потребан свеж ваздух подједнако колико и храна како би се развијале и расле. Мали људи треба да израсту у велике, како би у будућности учинили ову планету лепшим местом, а махом су ускраћене за правилан развој, јер мајке не смеју да покушају да их доје у јавности, плашећи се осуде.
У земљама Европе дојење на јавном месту је друштвено прихватљиво и није праћено никаквим контраверзама, те се мајке слободно крећу са својим најдражим бићима.
У неким земљама попут Шпаније и Француске, законом је уређено дојење у јавности како би исказали колико је то битно и значајно не само за мајке и бебе, већ за цело друштво. А у Уједињеном Краљевству постоји закон који новчано кажњава оне који било на који начин увреде жену која доји на јавном месту. Казна износи око 335.000 динара, а на тај начин су желели да покажу колико је исхрана бебе битна!
- Сматрам да мајка своје дете треба увек и на сваком месту да доји кад дете за то има потребу. То је нешто најнормалније што у данашње време треба да се дешава - храбро је подржала дојење на јавном месту, Милена Н. мајка која ће за пар месеци да упозна своју дивну бебу.