Петковић: Приштина не жели нормално стање на северу КиМ, нити жели дијалог, користи ПОЛИЦИЈУ за вршење насиља
Директор Канцеларије за КиМ Петар Петковић одговорио је на оптужбе које је изнела председница привремених приштинских органа Вјоса Османи на рачун председника Александра Вучића.
Истрошене и бајате клевете и оптужбе на рачун Србије и председника Александра Вучића на којима упорно инсистира Вјоса Османи показатељ су ретроградности политике Приштине и њене неспособности да егзистира у мирнодопским условима, навео је у саопштењу директор Канцеларије за КиМ Петар Петковић.
Петковић је истакао да приштински режим који на северу Косова и Метохије користи полицију као инструмент за вршење насиља и кршења права читавог једног народа јесте у самој својој суштини криминалан, и нема никакву другу могућност да прикрије своје криминалне радње осим да лажима правда насилничко поступање и чињеницу да свакодневно руше Бриселски споразум и пуних 11 година одбијају да формирају ЗСО, која је основ за успостављање безбедности и опстанка српског народа у покрајини, а то је управо оно што Приштина никако не жели.
- Србија је мерама које доноси као одговор на очигледни покушај етничког чишћења српског народа са Косова и Метохије учинила управо покушај да се ствари на терену врате на пређашње стање, како би се преокренуо тренд дестабилизације и дала шанса дијалогу. Османи на то нема никакав одговор осим безочних лажи и неистина, јер суштина је да Приштина не жели нормално стање на северу Косова и Метохије, нити жели дијалог. Они су дијалог презрели онога тренутка када су посегнули за институционалним и физичким насиљем како би решили „српско питање“ на Косову и Метохији.
Директор Канцеларије за Ким каже да је Османи очигледно изнервирана чињеницом да се, у тренутку док она и њене приштинске колеге у Њујорку, обијајући прагове УН, као у пачијој школи понављају отрцане наративе из девесетих година прошлог века, Србија у центру светске политике представља као држава која је у сваком смислу окренута будућности.
Србија Данас/ Косово Online