Проглашени победници наградног конкурса "Покренимо нашу децу"
Стручни жири, који су чинили представници Министарства просвете, науке и технолошког развоја (МПНТР), Српског савеза професора физичког васпитања и спорта (SSPFVS) и компаније Књаз Милош, победнике је одабрао у мноштву одељења успешних у програму
Наградни конкурс за све основне школе у Србији „Покренимо нашу децу“ завршен је проглашењем 36 победничких одељења. Ученике и учитеље који су се редовном и креативном применом истоименог програма изборили за награде, Aqua Вива, бренд компаније Књаз Милош, наградиће вредним пакетима реквизита за физичку активност. Додатно, три првопласирана одељења, из ОШ “Момчило Настасијевић” из Горњег Милановца, ОШ “Сава Шумановић” из Земуна и ОШ “Вељко Влаховић” из Новог Сада, очекују и наградна путовања за ученике и учитеље.
Стручни жири, који су чинили представници Министарства просвете, науке и технолошког развоја (МПНТР), Српског савеза професора физичког васпитања и спорта (SSPFVS) и компаније Књаз Милош, победнике је одабрао у мноштву одељења успешних у програму. На наградни конкурс пријавило се 467 одељења, од којих је 237 послало комплетну документацију, док је у најужи избор, са најквалитетнијим пријавама, ушло 79 одељења.
“Фотографије и видео материјали из школа широм наше земље дочарали су велику креативност и мотивацију учитеља и ђака да редовно вежбају и тиме граде здраве навике за цео живот. Програм “Покренимо нашу децу” иницирали смо са жељом да подигнемо свест о проблему и последицама недовољне физичке активности код деце школског узраста и креирамо активнији школски дан. Цртежи, песмице и нове идеје за игре и учење прожето физичком активношћу, које смо добили у пријавама, потврђују да у томе успевамо и да је програм постао део школског живота наше деце, што нас посебно радује”, рекла је Милана Петровић, ПР менаџер компаније Књаз Милош.
Програмом „Покренимо нашу децу“ Aqua Вива, у сарадњи са МПНТР и ССПФВС, у све основне школе у Србији уводи додатну свакодневну петнаестоминутну физичку активност за ученике од 1. до 4. разреда, у циљу превенције лошег држања, деформитета кичме и неактивног животног стила код деце.