ПСОВАЊЕ, КОАЛИЦИЈА, ПА РАСКОЛ: Пријатељству Ђиласа и Алексића истекао рок трајања - поново ПЉУШТЕ ОПТУЖБЕ (ФОТО)
У српској опозицији влада тотални хаос и расуло. То да су анархија и похлепност присутни међу њима доказује и то да у опозицији нема никаквих принципа, осим једног: све ће урадити само да се домогну фотеља!
Један од некадашњих Ђиласових узданика, Мирослав Алексић, сада члан коалиције "Бирам борбу" која се одметнула од Драгана Ђиласа, индиректно је оптужио свог доскорашњег лидера да је крив што су изгубили време за кампању, због чега касне и немају кандидата за градоначелника Београда.
- Још нисмо дефинисали ко ће нам бити кандидат за градоначелника Београда. Каснимо и са тим и са свим другим. Што се мене тиче, ја сам још од фебруара месеца заговарао причу да не треба да чекамо ништа, да треба да идемо на два колосека. Један је припрема за изборе, један велики блок где би били сви ми, да покушамо да направимо нешто што је направила власт. С друге стране, да се боримо за услове, да тражимо да се испуне колико је год могуће ОДИХР препорука, да се било шта промени. Просто, то сам ја тако сматрао да треба да буде - рекао је Алексић, и додао:
- Време и неки други ставове су нас одгурали на другу страну и дошли смо малтене на ивицу, где смо морали доносити одлуку шта радимо. Ја искрено морам да вам кажем да не могу да схватим да бојкотујемо само Београд - казао је Алексић.
Ове изјаве Алексића показују да у српској опозицији влада тотално расуло и да се ту више не зна ни ко пије ни ко плаћа.
НИје на одмет да се подсетимо тога да од љубави и пријатељства између њих нема ништа, те да им је само важно да се домогну било које фотеље, а томе сведочи и ситуација од пре пар месеци када су Мариника Тепић и Мирослав Алексић, главне узданице Драгана Ђиласа, имали турбулентан однос који је кулминирао псовањем у Народној скупштини, а потом ушли у заједничку коалицију,
Тешке речи Алексића на рачун Тепићеве, како је тада тврдила потпредседница ССП, одјекнуле су током конститутивне седнице највише законодавне институције у земљи.
Иако је Владимир Гајић из Алексићеве тадашње Народне странке, демантовао да је Алексић опсовао Тепићеву, написавши - Није се десило. То је чиста лаж - она је остала при својим тврдњама.
- Господине Гајићу, десило се и истина је. То што ви нисте чули, јер седите у последњој клупи пет редова даље, не мења ствар. Речи којима ми се обратио Мики Алексић пред више сведока, испод су сваког нивоа. Посебно што смо нас двоје увек добро сарађивали. Верујем да ћемо и убудуће - написала је Тепићева одговарајући Владимиру Гајићу.
Да ствар буде још бизарнија, наводно је, читава драма настала због места седења у Скупштини, што је открио њихов велики газда Драган Ђилас.
- Да ли заиста мислите да је било коме у Србији битно где ко седи у парламенту? Нама из ССП-а није. Зато смо и сели тамо где је било места. А што се тиче речника који је користио г. Алексић, он није био примерен, посебно не према једној дами – рекао је тада Драган Ђилас.
Овакво понашање Алексића и Тепићеве мало је кога изненадило. Посебно због њихове склоности у прошлости да зарад фотеље и личних интереса мењају политичке партије и следе оне који им понуде више моћи, утицаја и богатства.
Тако је Тепићева прво здушно подржавала Ненада Чанка и његову партију Лигу социјалдемократа Војводине (ЛСВ), коју је напустила почетком 2017. године због неслагања с намером да лидер те странке буде кандидат за председника Србије. Исте године, на председничким изборима подржала је Сашу Јанковића, да би потом приступила Новој странци коју је тада водио Зоран Живковић. Ни у партији Зорана Живковића се није задржала дуго. Странку напушта већ 2018. године када подноси оставку на све функције због, како се наводи, лоших резултата на београдским изборима одржаним у марту исте године. Све до 2019. године била је чланица Клуба самосталних посланика у Народној скупштини Србије, да би коначно приступила Странци слободе и правде на чијем је челу Драган Ђилас.
Са истом лакоћом је и Алексић мењао политичке партије, ставове и визије, па је из Г17 плус прешао у Народни покрет Србије, који је након уједињења са Вуком Јеремићем преименован у Народну странку, да би потом био део Ђиласовог јата.
Имајући све ово у виду, јасно је да у опозицији нема никаквих принципа, осим једног: све ће урадити само да се домогну фотеља и наставе са пустошењем Србије.
Извор:Србија Данас