СЦЕНА КОЈУ СУ СВИ ЗАПАЗИЛИ: Ратко Младић ушао у судницу са тајним симболом на сакоу (ФОТО)
Данас изрицање пресуде Ратку Младићу
Хашки трибунал изрећи ће првостепену пресуду некадашњем команданту Главног штаба Војске Републике Српске Ратку Младићу. Наталијину рамонду на сакоу бившег комаданта запазили су сви.
Прочитаје и:
Наиме, све време Младић одмахује главом током Оријевог излагања о Сребреници. Он је уз осмех одмахнуо главом када је веће изнело тврдњу да је након одлука које су потписали Караџић и Младић постојала јасна намера била да се Сребреница "испразни" и да се претвори у српску територију.
Тужилаштво за Младића, оптуженог за геноцид и друге ратне злочине током рата у БиХ, тражи казну доживотног затвора. Његови браниоци сматрају да на суђењу које је трајало четири и по године није доказана Младићева кривица и траже ослобађајућу пресуду.
На Младићевом реверу Наталијина рамонда
Наталијина рамонда (Рамонда nathalie) је биљка чија је симболика вишеструка за српски народ. Позната и као цвет феникс јер и када се потпуно осуши ако се мало залије, може да оживи, баш као што је из пепела васкрсла и српска војска у Првом светском рату.
Ево шта је НАТАЛИЈИНА РАМОНДА и зашто сви Срби треба да је носе баш ДАНАС!
Није лако одлучити се да ли код Наталијине рамонде више очарава њена скромна и љупка лепота или невероватна издржљивост по којој је добила чак и надимак "цвет феникс".
Чак и кад се потпуно осуши, Наталијина рамонда може поново да оживи када је залијемо.
Овај цвет расте на истоку Србије и на планини Кајмачалан чији је највиши врх Свети Илија (2524 м), на коме је српска војска, под командом војводе Живојина Мишића, водила жестоке борбе током стварања предуслова за пробој Солунског фронта, против Бугара, у Првом светском рату.
Пригодни беџеви у знак одавања почасти страдалима у рату, али и поноса на војничке победе одавно постоје и у другим земљама. У част победе у Првом светском рату Британци и грађани држава Комонвелта са поносом истичу значке у облику цвета булке.
Беџ са симболом Наталијине рамонде носи се на Дан примирја у Првом светском рату. Често су је носили и српски политичари Александар Антић, Никола Селаковић и Марко Ђурић.