Испумпавање пара јавних предузећа Параћина у приватне фирме функционера: Симић дао преко 8 милиона фирми мужу секретарке Ракић за лизинг радника
Секретар Скупштине Општине Параћин Маја Ракић нашла се у директном сукобу интереса због тога што фирма њеног супруга Срђана Ракића побеђује на јавним набавкама за такозвани лизинг радника у јавним предузећима које послују у оквиру општине Параћин
Тако је, као што смо већ писали, током 2017. ЈКП Параћин који послује у оквиру општине Параћин фирми Срђана Ракића исплатила 4.334.246,04 динара, док је од почетка 2018. године ЈКП Параћин истој фирми платио чак 14.400.000 динара за такозвани лизинг радника.
Прочитајте и:
- Да ли ће Пауновић испунити моралну обавезу према грађанима Параћина и због афера поднети оставку
- Марковић: Све једно је да ли је у питању Ђилас, Кена или Пауновић јер резултат њихове власти је черупање буџета
- Орлић: Параћин претварају у зону под окупацијом силеџија и криминалаца чији челник расипа новац грађана на саморекламирање
Међутим, ЈКП Параћин није једино предузеће које изнајмљује раднике од фирме мужа секретарке. И Небојша Симић који је у јавности познат по томе што је осумњичен да је оштетио банку за 239.129 евра, а након тога и упркос кривичним пријавама постао директор Водовода, сарађује са овом фирмом.
Поред јавне набавке за изнајмљивање радника за потребе рада на терену 2016. године у вредности од 4.200.000 динара са ПДВ, Симић је исту фирму изнајмио и да очитава бројила у Параћину. За те потребе пребацио је у фирму мужа секретарке Ракић 4.200.000 динара са ПДВ у 2017 години, а тиме се секретарка још једном нашла у сукобу интереса. Дакле, преко Водовода који води Симић Ракићу је дато преко 8 милиона динара за лизинг радника.
Ко је Небојша Симић који сарађује са фирмом мужа секретарке Ракић?!
Симић пре него што је дошао на ту функцију био је директор Хипо Алпе Адриа банке, када је против њега полиција у Јагодини поднела кривичне пријаве 2014. године због малверзације са клијентима.
Тужилаштво у Јагодини је против Симића водио поступак због кривичног дела „Неосновано добијање и коришћење кредита и других погодности“.
Банка је одустала од даљег гоњења садашењег директора ЈКП Водовода, али је тражила накнаду штете од 239.129 евра. Симић је одбио да ову штету плати и успео да избегне даљи судски поступак у случају са Хипо Алпе Адриа банком, позивајући се на опортунитет. На записнику Основног јавног тужилаштва у Јагодини Симић је изјавио да се слаже са применом наведеног института и да је спреман да уплати износ од 30.000 динара у хуманитарне сврхе.
Упркос кривичним пријавама због финансијских злоупотреба, Симић је у последње три године именован за директора два јавна предузећа у којима је располагао новцем грађана Србије.