Синдикат радника ЕПС оштро одбрусио Мариники: То што прича Тепић нема никаквог смисла!
Синдикат радника ЕПС-а позвао је данас потпредседницу С СП Маринику Тепић да престане са произвољним "блаћењем" тог предузећа, наводећи да то што она говори нема никаквог смисла.
Председник тог синдиката Милан Ђорђевић у отвореном писму поручује Тепић да ЕПС није предузеће преко кога било ко треба политички да се препуцава и да, уколико има нешто против директора предузећа Милорада Грчића, онда говори о њему, а не о ЕПС-у.
Весић оштро осудио потез Маринике Тепић: Каква особа треба да будеш да навијаш за корону и да се надаш несрећи?
"Електропривреда Србије" оштро демантује неосноване тврдње Маринике Тепић о тоалетима у "Колубари" (ФОТО)
Лончар: Тепић ради у интересу својих патрона, а не грађана!
Тепић је данас навела да раздвајање делатности Електропривреде Србије (ЕПС) не може бити основа реформе тог предузећа, јер је та реорганизација већ обављена, те да Грчић не може успешно да води реформу тог система, јер је од "профитабилне компаније направио губиташа".
Ђорђевић одговара да то што Тепић прича нема никаквог смисла и додаје да је ЕПС једно од најугроженијих предузећа у пандемији корона вируса, јер има много оболелих, а раде даноноћно да би грађани Србије имали електричну енергију и како би здравствени систем издржао у тешким тренуцима.
Он је објаснио и да се не дешава никакво распарчавање ЕПС-а него одвајање оператора дистрибутивног система, које је учињено 2015. и 2016. године и да ово што се сада дешава представља финализацију свега.
- Чином изласка на тржиште електричне енергије ми смо били у обавези још раније да одвојимо оператора дистрибутивног система, јер је све ово време Електропривреда трпела последице због немања лиценце - истиче Ђорђевић.
Појашњава да се одлуком Владе Србије о издвајању независног оператора дистрибутивног система стичу услови за добијање лиценце за рад ОДС.
- Све ово не значи распарчавање Електропривреде Србије, већ довођење у стање што ефикаснијег пословања ЕПС - додао је он.
Напоменуо је да је ЕПС делимично распрачавање доживела 2003. 2004 и 2005. године издвајањем такозваних "нон-кор" делатности.
Ђорђевић је поручио да није од оних који се приклањају било којој страни и да не говори политички, нити ће, како каже, дозволити да ЕПС било ко злоупотребљава у дневно-политичке сврхе.
- Ми имамо коректну сарадњу са Министарством рударства и енергетике, а самим тим и са Владом Републике Србије, а посебно са председником Александром Вучићем. Зато истичем да се ништа не ради тајно нити на штету запослених у Електропривреди Србије - рекао је Ђорђевић.