"СРБИЈА ЈЕ СИГУРНА ДЕСТИНАЦИЈА ЗА ПОСЛОВАЊЕ" Ђурић са представником Бехтела о Моравском коридору
Ђурић и Џонс изразили су задовољство актуелном динамиком радова на Моравском коридору
Амбасадор Србије у САД Марко Ђурић састао се у Вашингтону са Стјуартом Џонсом, председником регионалних и корпоративних послова у америчкој компанији ''Бехтел'', задуженим за праћење реализације изградње Моравског коридора у Србији, саобраћајнице која ће повезивати и два европска коридора - 10 и 11.
Брнабић: Убрзано радити на дигитализацији здравственог система
"Пре петнаест месеци сам тужила Сергеја Трифуновића" Оливера Јовићевић: У знак протеста повлачим тужбе против њега
БРНАБИЋ: Исправићемо одлуку о накнадама за породиље, не смеју да буду колатерална штета
Ђурић и Џонс изразили су задовољство актуелном динамиком радова на Моравском коридору, који ће повезати западну и источну Србију, односно све веће градове централне Србије између Појата и Чачка - Крушевац, Краљево, Трстеник, Врњачку Бању, саопштено је из амбасаде Србије.
Џонс је Ђурићу пренео захвалност руководства ''Бехтела'' на досадашњој одличној сарадњи са Министарством грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре и другим надлежним институцијама у Србији.
Размотрена је и могућност учешћа ''Бехтела'' у изградњи "аутопута мира" између Ниша и Приштине.
Амбасадор Ђурић је оценио да пројекти попут Моравског коридора шаљу јасан сигнал инвеститорима да је Србија сигурна дестинација за пословање и реализацију пројеката.
Како је истакао, томе у прилог говори и отварање регионалне канцеларије Међународне развојне финансијске корпорације (ДФЦ) у Београду, које представља значајан подстицај не само за Србију, њене грађане и њен даљи привредни раст, већ и за целокупну економију региона.
Америчка компанија ''Бехтел'' један је од светских лидера у области инжењеринга, грађевинарства и управљања пројектима.
Уговор о изградњи Моравског коридора, односно ауто-пута Е-761, деонице Појате-Прељина, закључен је 5. децембра 2019. године између Владе Републике Србије и Конзорцијума "Бехтел - Енка" у присуству председника Србије Александра Вучића.
Предвиђено је да Моравски коридор буде дугачак 112 километара и да, као први дигитални аутопут у Србији, повеже подручје на којем живи око 500.000 људи.