Српски путописац открио да се сусрео са племеном канибала, а они су му дали посебан поклон који је донео у Београд
Прича која оставља без даха
Виктор Лазић, српски путописац, правник и полиглота открио је у једној емисији на које је све начине долазио до књига и открио како поседује редак примерак једне са Индонезије направљене од костију које су можда и људског порекла.
Скандал на РТС-у током извлачења награда у игри "Узми рачун и победи": Опет се обрукали НАЈСТРАШНИЈЕ
Свештеници више НЕЋЕ СМЕТИ да траже ДОДАТНИ НОВАЦ за крштења, освештања водице, венчања и сахране!
Познати путописац обишао је мноштво земаља на четири континента – Европа, Азија, Аустралија и Северна Америка и на путовању провео укупно девет година. Путује са минимумом финансијских средстава, а често преспава на отвореном.
Виктор Лазић је наследник двеста година дуге традиције породичне Библиотеке „Лазић“. Као девета генерација библиотеку је наследио када је имао девет година. На својим путовањима највећи део средстава троши на набавку књига и артифаката за путничку библиотеку и музеј у Београду.
Он у својој колекцији поседује књигу из Индонезије која припада тамошњем врачу и уз помоћ које га је лечио, а која је, према његовим речима направљена од костију, можда и људског порекла.
Лазић прича како се на својим путовањима сусрео са племеном које је упражњавало канибализам, али на одређени, условни начин.
- Када неко почини неки тежак злочин, силовање, убиство или нешто слично. Чланови племена га издвоје и посебним ритуалом га прогласе за животињу. Затим га поједу, а од његових костију направе књигу - испричао је Лазић.
Путописи Виктора Лазића су познати по томе што описују пределе у којима нема туриста, откривају нове туристичке дестинације, културе и природне лепоте за које мало људи зна. У путописима значајно место заузима контакт са мештанима, објашњавање другачијих погледа на свет и различитих начина живота.