ТОЛСТОЈЕВ ПРАУНУК ОТКРИО ПУТИНОВЕ НАМЕРЕ: Ево шта ће се десити ако Црна Гора уђе у НАТО!
"Историјско пријатељство Срба и Руса ништа не може да сруши", поручио је Петар Толстој
Улазак Црне Горе у НАТО Русија види као директну војну претњу и за себе и за своје савезнике, и у том случају помагаће Србији и неће дозволити униполарно јачање на Балкану, поручио је Петар Толстој, потпредседник Државне думе Русије и праунук чувеног писца Лава Николајевича Толстоја.
Толстој је казао да Русија са извесном тугом гледа на оно што се дешава са Црној Гори.
- Ако она уђе у НАТО, то ће је ставити у исти ред са земљама које су на својој територији распоредиле америчке базе и радаре ПРО. Русија у томе неоспорно види директну војну претњу и за себе и за своје савезнике. Могу само да кажем да ће у том случају Русија помагати Србији и да неће дозволити униполарно јачање на Балкану са уласком Црне Горе у НАТО. Можемо само да жалимо због тога, а знам да се и многи Црногорци не слажу са тиме и не желе то - казао је Толстој.
ПРЕМИЈЕР СУТРА СА ПУТИНОМ У ЧЕТИРИ ОКА -ТЕМЕ: Економија, војска, индустрија и туризам
ПРОГЛАС "ЗА БОЉУ СРБИЈУ": Чак 650 интелектуалаца, уметника и спортиста јавно дало подршку Вучићу!
Толстој је поручио и да историјско пријатељство Срба и Руса ништа не може да сруши као и да би желео да Србија буде део оне цивилизације коју представља Русија и да остане братска земља за Русију.
- И у економији, и у војној сфери поље за нашу сарадњу је доста широко. И чини ми се да, посебно имајући у виду ситуацију са Црном Гором, морамо да је развијамо - истакао је он.
Потпредседник руске Думе каже да су сви у Москви свесни какав притисак трпи Србија да би се одрекла Русије и да би увела санкције Русији, али и да је уверен да ће две земље одбранити пријатељство.
- Русија ће учинити све да бисмо то заједно одбранили. Зато што то није само пријатељство: то је наш избор, наш избор слободе за будућност, то је избор суверенитета наших земаља које не намеравамо да делегирамо некаквим бирократама у Бриселу - јасан је Толстој.
Петар Толстој се присетио и бомбардовања Србије 1999. године. Он каже да је то оставило дубок траг не само у Србији већ и у Русији:
- Сећам се, тада сам већ радио на телевизији у Русији и требало је управо у то време да имамо видео-конференцију са Београдом. Јако добро се тога свега сећам. За Русију је то била веома тешка лекција. Србија, мала земља, примила је на себе ударац те западне лицемерне псеудохуманистичке машине која је одлучила да демократију може да намеће помоћу авионских напада - прича саговорник.
Он истиче да је бомбардовање Србије било нарушавање међународног права, али и да се и сад многи у Русији стиде што Москва није могла да помогне Србији.
- Сигуран сам да садашња Русија не би могла да постане оваква земља каква јесте да није било деведесет девете године и бомбардовања Србије. Ми смо увек душом и срцем доживљавали Србију као веома блиску земљу, као део Русије на Балкану. Та апсолутно дрска, неправедна агресија на Србију била је крај илузије о западним вредностима и западном, такозваном европском сну. Испоставило се да се тај сан у ствари качи на крила авиона и пада на зграде - навео је Тослтој.
НОВИ ВУЧИЋЕВ СПОТ: Ниједан опозициони кандидат овако нешто не може да сними! Ево и зашто (ВИДЕО)
"Срби су спасили моју породицу"
Толстој каже да је за његову породицу Србија веома блиска земља, јер је после грађанског рата у Русији примила његовог деду и баку.
- И мој отац се родио у Србији. Зато се осећам као код куће - каже он.
Подсетимо, после Октобарске револуције река руских племића, интелектуалаца и официра, најобразованији слој царске Русије, напустила земљу и расула се се по целом свету. Тадашња Југославија примила је готово 50 хиљада избеглица. Међу њима била су и два унука чувеног писца Лава Николајевича Толстоја. Они ће касније бити једини Толстојеви потомци који ће се вратити у своју домовину - остали ће се расути по свету. Један од њих је и Петар Толстој, потпредседник Државне думе Русије, који је дошао је у Београд да на дан почетка бомбардовања Србије да ода пошту жртвама.