УНАПРЕЂЕЊЕ ЕКОНОМСКЕ САРАДЊЕ СРБИЈЕ И САД: Ана Брнабић разговарала са Дејвидом де Фалком
Премијерка и де Фалко разговарали су и о унапређењу сарадње са америчким компанијама и институтима у области енергетске диверсификације и обновљивих извора енергије, као и у областима дигиталне економије, развоја и истраживања.
Премијерка Србије Ана Брнабић разговарала је данас путем видео-позива са замеником помоћника секретара за трговину САД Дејвидом де Фалком о унапређењу економске сарадње две земље.
Председник Србије сутра у четири ока са амбасадором Француске: Вучић се састаје са Жан-Лујем Фалконијем
НАРЕДНИ ДАНИ КЉУЧНИ ПО ПИТАЊУ КОСОВА! Вучић нагласио - Грчка нас уверава да неће признати јужну покрајину
Да ли ће неко бити позван на одговорност? Вучић открио о чему ће се разговарати на седници Главног одбора
Брнабић и де Фалко разговарали су и о унапређењу сарадње са америчким компанијама и институтима у области енергетске диверсификације и обновљивих извора енергије, као и у областима дигиталне економије, развоја и истраживања.
Објашњавајући да је у току израда интегрисаног националног плана за енергетику и климу од стратешког значаја за Србију, Брнабић је навела да су створени правни оквири за повољно пословно окружење и отварање тржишта за нове инвестиције у овој области.
Према речима де Фалка, Србија се показала као добро тржиште за улагање и једна од водећих економија у региону, наводи се у саопштењу владе.
Он је рекао да је неопходно јачање привредне сарадње у секторима у којима постоје обострани бенефити, наводећи да америчке компаније у Србији послују истим интензитетом и у тренутним епидемиолошким условима.
Дигитална економија и ИТ сектор препознати су као носиоци будуће сарадње Србије и САД, а значајана пројектна сарадња са америчким компанијама могла би бити остварена у дигитализацији здравственог система у Србији.
Председница владе поменула је добре резултате компаније НЦР, која низ година послује у Србији и истакла да је изузетно важно да су инвеститори попут таквог задовољни пословањем у Србији и спремни за сарадњу са образовним институцијама јер се, додала је, реформа економије заснива на знању и иновацијама.
Састанку су присуствовали амбасадор Србије у САД Марко Ђурић и амбасадор САД у Србији Ентони Годфри.