Ево како полиција кажњава од понедељка све возаче у Србији: Због ОВОГА нико неће моћи да ПОБЕГНЕ од казне
Погледајте шта вас очекује
Полиција је апсолутно спремна за почетак кажњавања возача који прекораче просечну брзину на аутопуту и од понедељка креће са првом деоницом, изјавио је данас директор полиције Владимир Ребић.
РХМЗ издао УПОЗОРЕЊЕ! Стиже грмљавина, град и олујни ветар: Ево кад ће тачно невреме ПОГОДИТИ Србију
- Возачи треба да буду свесни да се ограничења морају поштовати и да се не исплати журити негде, јер ће их на овај или онај начин стићи заслужена казна - рекао је Ребић након саобраћајно-образовног часа "Пажљивко" у основној школи "Павле Савић".
Полиција је, каже њен директор, захваљујући доброј сарадњи са ЈП "Путеви Србије", успела да постојеће ресурсе тог предузећа искористи да прибави потребне податке, а то су време уласка на одређену наплатну рампу и време изласка.
- Тај пут смо измерили, пређени пут се дели са временом, имамо јасан показатељ колика је просечна брзина и ми ћемо практично од понедељка те податке прибављати од ''Путева Србије'' и достављати их на кућне адресе грађана, а када се ради о страним држављанима, они ће се на лицу места заустављати, саопштаваће им се прекршај и у складу са учињеним прекорачењем водити прекршајни поступак или изрицање новчане казне на лицу места - каже Ребић.
Подсећа да за то постоји законско овлашћење, још од 2009. године када је донет Закон о безбедности саобраћаја, који предвиђа и могућност мерења просечне, односно средње брзине.
Чињеница је, износи Ребић, да се у Србији годишње открије око милион прекршаја, као и да су "наравно сви свесни да их има много више" и да саобраћајна полиција у том смислу покушава да санкционише најтеже прекршаје, који доприносе већем страдању.
-Тако ћемо радити и у случајевима прекорачења средње брзине. Што се тиче повећања ограничења брзине, ми сада морамо поштовати важеће прописе, који кажу да је дозвољена брзина на аутопуту 120 км/х. Свакако ћемо у првом тренутку процесуирати најпре оне возаче који су учинили највећа прекорачења. То чинимо и на другим местима где меримо брзину - рекао је Ребић.