ВЕСИЋ: Деструкција једина политика данашње опозиције!
Разумеју политику као бајку
Наша опозиција политику разуме као бајку у којој ће неко са стране поново да их доведе на власт, а да они не морају ни да се потруде, изјавио је градски менаџер Горан Весић.
Према његовим речима, одговорна опозиција би водила дијалог о напретку Србије у преговорима о чланству у ЕУ, или би рекла да би она отворила више поглавља од Владе, а наша опозиција се бави нападима на породицу шефа државе, или твитовањем о фонтани на Славији, јарболу са државном заставом и новогодишњој расвети.
На годишњицу чувене битке: Председник Србије дочекује мађарског колегу
Београд има добре намере: Министарка Јокисмовић открила каква је стратешка улога Србије у региону
- То је њихов политички ниво. Овим опозиционарима који се званично залажу за европске интеграције није стало до уласка Србије у ЕУ, реформи у друштву или економског напретка земље. Њих не интересује дијалог о КиМ, промена Устава или било које питање од значаја за друштво. Као у песми ''Бијелог дугмета'' - ''Шта би дао да си на мом мјесту''", навео је Весић у ауторском тексту за данашњу "Политику".
Он напомиње да је деструкција једина политика данашње опозиције и напади на све што постигне председник Републике, влада или град Београд, као и на сваког ко се усуди да јавно подржи власт због неке одлуке, без обзира да ли се ради о спољној политици земље, стабилизацији јавних финансија или о економским реформама.
Неважно је, сматра Весић, да ли су неку одлуку председника или његову политику подржали академик Душан Ковачевић, председник САНУ Владимир Костић, патријарх Иринеј, Мики Манојловић, Светозар Гонцић, Божидар Маљковић, или 650 јавних личности и интелектуалаца, јер, како каже, сви који кажу лепу реч о садашњој власти, пролазе кроз медијску харангу.
- Вређају их, називају полтронима и људима без памети. По њима, нико не сме да прими признање од државе, јер они, ето, не признају садашњу власт - наводи градски менаџер.
Када је прочитао како су се представници опозиције понашали на састанку са известиоцем Европског парламента Дејвидом Мекалистером, Весић пише да се присетио времена од пре више од 20 година, када је "имао част да буде шеф кабинета Зорана Ђинђића", када се СР Југославија налазила под санкцијама УН, а грађански рат на територији бивше СФРЈ беснео.
Представљање државе под санкцијама деведесетих, присећа се Весић, у готово свим европским земљама, укључујући и Руску Федерацију, било је сведено на ниво отправника послова, а наше дипломате имале су само најосновнију службену комуникацију у земљама у којима су се налазиле, а ипак, за разлику од њих, Зорану Ђинђићу су сва врата била отворена.
Ђинђић се често састајао са политичким лидерима европских земаља, пише Весић и истиче да је Ђинђић тражио да прво посети нашу амбасаду и разговара са дипломатама, како би у разговору са домаћинима покренуо питања на које наше дипломате нису могле да добију одговоре и да је говорио да, без обзира на то што је био политички противник тадашње владе, у иностранству представља земљу из које долази.
- Оно што је опозиција рекла известиоцу ЕП, може да се сведе у једну реченицу - љути су што Мекалистер уопште разговара са председником Републике, владом и хвали реформе у Србији. Да не помињем инфантилне примедбе попут оне да ''Мекалистер не треба да даје изјаве за провладине медије'', или још смешније у којима лидери опозиције убеђују известиоца ЕП како је ''економска ситуација другачија од оне како је он види - наводи Весић.
Према његовом мишљењу, (Саша) Јанковић и (Вук) Јеремић, који нису ни отишли код Мекалистера, још су екстремнији јер, како наводи, не признају ни председника Републике, ни Владу, а "сутра ће одбити да признају изборне резултате у Београду када на истим доживе фијаско".
- Хвала богу па је њихов екстремизам салонски и завршава се на празним причама између сарме и проје на славама или у хвалисању у кафанама - навео је Весић.