"ДАЛЕКО СМО МИ ОД БАНКРОТА" Председник Вучић нагласио да Србија не треба да брине, девизне резерве на историјском максимуму
На рачуну Републике Србије има скоро 5 милијарди евра
Председник Србије Александар Вучић рекао је вечерас да се финансијска моћ једне државе огледа у томе колико може да помогне својим грађанима, а да тиме не повећава стопу јавног дуга у односу на БДП, да народу даје више новца и то је одговорно понашање државе.
СНАЖНА ПОРУКА ПРЕДСЕДНИКА СРБИЈЕ ИЗ ДУБАИЈА! Вучић не крије задовољство: "Срећан сам и поносан на углед наше земље овде у Емиратима"
ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ ПОРУЧИО ИЗ ДУБАИЈА: "Неко позове другаре, шмрче кокаин и САМ СЕ СНИМА - И на крају сам ОПЕТ ЈА КРИВ"
"НЕ ЗНА СЕ КОЈЕ ПРИНЦИПЕ ПОШТУЈУ ВЕЛИКЕ СИЛЕ" Вучић поручио: Ако ставе чланство Косова у УН у поглавље 35 – јасно да нас не желе
Он је коментаришући изјаве да "финансијска немоћ државе кошта 20.000 динара" рекао да је то финасијска моћ, као и да би могли много више да дају новца, али да мора да се размишља о трошењу новца, због тога јер не знамо какви су изазови пред нама.
- Увек су могући сукоби, а могуће је да дође до сукоба у Јужној Америци, па може избити још један сукоб негде другде. Онда ће нам криза бити не само у области енергетике, већ и у многим другим областима, која ће бити много већа него што је данас. И опет ће Србија морати као држава да реагује, као што је реаговала током коронавируса, током миграција, током сукоба у Украјини и на различите начине. Тако да, увек је потребно да имате добру резерву - рекао је председник за ТВ Пинк.
Он је нагласио да су наше девизне резерве на историјском максимуму, као и златне резерве и да на рачуну Републике Србије имамо скоро 5 милијарди евра.
- Не можемо ми да банкротирамо, тако речено. Колико смо ми далеко од банкротства. Не бих да кажем, много развијеније земље су много ближе банкротству од Србије, много развијеније европске земље - рекао је он.
Вучић је рекао да је разговарао и са директорком Међународног монетарног фонда Кристалином Георгиевом, која је истакла да је врло задовољна ситуацијом у Србији.
- У трећем кварталу наша стопа раста је била 3,6 одсто, укупно мислим 2, 2 одсто до сада, што значи да са таквим растом ће бити негде 2,6 - 2,7 одсто до краја године, мало више од онога што смо предвиђали - рекао је председник.