Вучић спрема одговор на притиске Запада: Председник Србије ЧВРСТО брани став да НЕ ПРИЗНА Косово
Цео народ мора сада бити уједињен
Председник Вучић ове недеље ће са кључним државним функционерима разговарати о ситуацији у вези са преговорима у Бриселу и "непристојној понуди" политичких центара у Вашингтону, Лондону, Паризу и Берлину да у замену за ЗСО признамо Косово.
Прочитајте и:
Српске власти су, како наводе наши извори, разочаране процесом преговора са Приштином, који је већ пет година јалов посао и сматрају да је таква ситуација постала неодржива - или ће Србија сама кренути у формирање ЗСО, или ће се наћи неки други начин да се ситуација помери са мртве тачке.
Први потпредседник Владе и шеф дипломатије Ивица Дачић потврђује да ће на састанку са Вучићем председнику поновити предлог да Србија повуче потпис са Бриселског споразума
- Пацта сунт серванда је основно начело уговорног права по којем је закључени уговор закон за уговорне стране, које су дужне да испуне своје обавезе.
Уговорне стране не могу једнострано да мењају одредбе или да одустану од испуњења уговора. То зна сваки студент права, па би морале да знају и Приштина и ЕУ.
Дачић каже и да "сви ми морамо да станемо иза Вучића и његовог чврстог одбијања да призна Косово".- Да знају да иза тога стоји цео народ, а не да Вучића самог остављамо пред разним притисцима. То је мој циљ, да ЕУ и Приштина знају да њихове лажи и преваре морају да имају крај.
Србија пуна ИЗДАЈНИКА: Лазански ОТКРИО да информације "цуре"
Српски шеф дипломатије каже да је имао више од 40 састанака са Ештоновом и Тачијем да би дошло до споразума и да је, када пет година после тога нема ништа од ЗСО, логично да се осећамо преваренима. Он као лицемерје оцењује изјаву Рамуша Харадинаја да није ни прочитао Бриселски споразум.
Политички аналитичар Драгомир Анђелковић сматра да је Дачићева порука о повлачењу потписа рационална.
Независност Косова ПОСТИГНУТА БОМБАМА
- То не значи да ће се Србија у овом тренутку повући из преговора, али добро је да се такви захтеви чују из наших званичних институција, како би се и западни ментори Приштине замислили. Ако би се овакви притисци наставили, повлачење из преговора би било логично.
Професор ФПН Драган Ђукановић верује да повлачење из Бриселског споразума ипак није реална опција у овом тренутку:
- Доста смо одмакли у спровођењу бриселских договора и плашим се да повратак на старо није могућ. Мислим да је боље да Србија настави да инсистира на спровођењу одредаба Бриселског споразума и процесу нормализације односа.