МИЛОВАН ЈОВАНОВИЋ НА САРАЈЕВСКОЈ Н1: Вучићева иницијатива од суштинске важности, БиХ што пре да приступи Отвореном Балкану
"Опен Балкан" је у нашем интересу јер може да стабилизује и сукцесивно уведе у главни европски ток, Европску унију.
Новинар и политички коментатор Милован Јовановић, у укључењу за сарајевску Н1 телевизији у "Дану уживо" изјавио је да БиХ треба што пре да приступи иницијативи "Опен Балкан" независно од тога што Црна Гора и Приштина нису јер је то најважнија и најплодотворнија иницијатива од распада СФРЈ.
"ОНИ СУ 365 ДАНА У ГОДИНИ ПОСВЕЋЕНИ ЧУВАЊУ НАШЕГ НЕБА" 126. бригада ВОЈИН биће оснажена новим радарима
БАХАТОСТ ЧЕДОМИРА ЈОВАНОВИЋА: Непрописно паркирао џип испред Централног затвора, "паук" одмах реаговао (ФОТО)
Брнабић: "Суштинска тема за владавину права, а нема чланова РГ - ово је питање свих питања"
- Потписивањем споразума у Албанији урађена је велика ствар. Ова иницијатива председника Србије је важна не само за Србију, Северну Макединију и Албанију она је потребна и БиХ и Црној Гори и Приштини јер само ревитализација и реинтрграција Југословенског простора мозе донети бољитак свима нама. Да није било економских па политицких интеграција које су резултирале стварањем ЕУ процес помирења у поратној Европи не би био тако брз ни ефикасан ни успешан.
"Опен Балкан" је у нашем интересу јер све нас мозе да стабилизује и сукцесивно уведе у главни европски ток, Европску унију.
- Ово је модел који економски,привредно и политицки мозе да препороди наш регион, да од Балкана направи оазу мира и поргреса.Важну ствар је урадила ПКС. Темеље мини Шенгена поставио је председник ПКС Марко Чадеж кроз привредну и економску сарадњу са привредним коморама региона. Надам се да ће БиХ сто пре да приступи овој иницијативи јер је она у интересу свих њених грађана и свих нас јер само тако можемо имати сигурну и успесну будућност и ми и наса деца на овом простору. Зато је ова иницијатива председника Вучића од суштинске вазности - каже Јовановић.
Орбан је, наиме, шокирао недавном изјавом рекавши да се Босна и Херцеговина не може интегрисати у Европску унију са два млиона муслимана. Јовановић сматра да не треба придавати пажњу таквој изјави јер Мађарска јесте чланица ЕУ и НАТО-а, али како каже, није једна од најважнијих држава ЕУ.
Суштина је, наводи, то да је ЕУ неефикасна и да међународна заједница сноси највећу одговорност за оно што се дешава у БиХ.
- Не за сада, последњих годину или две већ у протеклих 10 или чак 15 година. Дакле, међународна заједница је та која је толерисала и није желела адекватно санкционисати оне појединце и оне субјекте у БиХ који су били реметилачки фактор. Она је окретала главу и њој је било важно само да не дође до нових сукоба и рата. А то како ће БиХ функционисати, како ће се развијати и како ће грађани живети, није је интересовало. БиХ тапка у месту и то је, чини ми се држава са највећом друштвеном неједнакости у Европи, земља у којој не долазе страни инвеститори - појаснио је Јовановић.