Истраживање Ипсос Стратеџик Маркетинг: Вучићу 60,1 одсто
Међународна истраживачка и консалтинг компанија ИПСОС објавила је своју процену резултата на предстојећим изборима.
Очекивана излазност износи 58.7 одсто, односно очекује се да буде у интервалу од 56.9 до 60.5 одсто у односу на број уписаних бирача, стоји у саопштењу ИПСОС-а.
Листа "Александар Вучић – Заједно можемо све" има велику шансу да освоји натполовичну већину мандата у Народној скупштини Републике Србије, будући да три дана пред изборе има подршку 51.4% грађана.
ГЛАСАЊЕ НА ИЗБОРИМА: На 15 бирачких места у БиХ моћи ће да изађе 11.500 држављана Србије
ЂИЛАСОВИ МЕДИЈИ НЕ МАРЕ ЗА ИЗБОРНУ ТИШИНУ: Стојковић искористила прилику да и данас шири лажи о Вучићу (ВИДЕО)
НИКАД ВИШЕ ИЗГРАЂЕНИХ ПУТЕВА У СРБИЈИ! Вучић: "То је нешто што од 1945. године нисмо урадили"
Када је реч о председничким изборима, Александар Вучић би, према резултатима анкете, када се одузму неважећи гласови, освојиио 60.1 одсто, односно апсолутну већину гласова.
Како изгледа комплетна слика?
После листе СНС, пројектовани резултати за парламентарне изборе изгледају овако:
Друга је Мариника Тепић – Уједињени за победу са 13.8%, а трећепласирана листа Ивица Дачић – Премијер Србије са 8.5%. Очекује се да цензус пређу листа Морамо, листа Др Милош Јовановић – Нада за Србију и листа Милица Ђурђевић Стаменковски – Српска странка Заветници. Шансу да пређу цензус имају још листа Суверенисти – Саша Радуловић – Милан Стаматовић – др Јована Стојковић и листа Бошко Обрадовић – Патриотски блок.
Осим њих, већина мањинских листа које се кандидују на изборима, према резултатима истраживања, имаће представнике у Народној скупштини Републике Србије.
Другопласирани на председничким изборима је Здравко Понош са 16.4%, док остали председнички кандидати имају у процентима изражену једноцифрену подршку.
Постизборна истраживања показују да један број гласача одлучује за кога ће гласати у последњих неколико дана пред изборе. Из тог разлога, као и због ниске лојалности бирача одређених странака, могуће је да у последњем трентуку дође до преливања гласова унутар блокова сличних странка, што важи и за председничке изборе.