БРЉАВИ, ЛУПЕТА, ИЗМИШЉА - КУРТИ НАЧИСТО ПРОЛУПАО: Каже да је језеро Газиводе део непостојеће државе!
Говорећи о Вашингтонском споразуму, рекао је да садржи само једну ваљану тачку, а то је последња тачка о узајамном признању тзв. Косова и Израела
Тзв. премијер привремених приштинских институција Аљбин Курти је коментаришући извештај америчког Министарства енергетике о студији изводљивости за језеро Газиводе рекао да је језеро тзв. косовско и да је на Косову.
Доктор специјалиста саветује: СИГУРАН НАЧИН да избегнете стомачне тегобе на путовањима!
"ЈА НИСАМ ЦРНОГОРАЦ" Испливао снимак из суднице - ухапшени Ристо Јовановић ОДБРУСИО АЛБАНЦИМА током пресуде
ИСПОВЕСТ МЛАДИЋА КОЈИ ЈЕ УХАПШЕН НА ПУТУ ЗА ГАЗИМЕСТАН: Привели нас због мајице "Српска Спарта" и две заставе
- Наши ставови у вези с језером Газиводе су исти, наравно, могу се радити анализе и студије, али наш задатак каже да језеро Газиводе треба да узмемо у обзир такво какво је, вештачко косовско језеро на Косову. Наравно да ћу узети у обзир све аргументе који могу бити додатак нашем непромењеном ставу - рекао је Курти на конференцији за медије поводом првих 100 дана тзв. косовске владе.
Говорећи о Вашингтонском споразуму, рекао је да садржи само једну ваљану тачку, а то је последња тачка о узајамном признању тзв. Косова и Израела.
- Што се тиче Вашингтонског споразума, од почетка сам рекао да је његова највреднија тачка последња која је већ реализована. Не можемо говорити као да се 14. фебруар или 22. март, нису догодили, они људи који живе у прошлости, не верујем да у том смислу припадају будућности. Промена на Косову је гигантска, ми смо представници те промене коју су направили људи са Косова - рекао је Курти.
Сједињене Америчке Државе предале су тзв. косовској Влади и Влади Србије студију изводљивости за језеро Газиводе, која је била део Споразума потписаног у Белој кући 4. септембра, 2020. године, у присуству бившег америчког председника Доналда Трампа.
У саопштењу америчке амбасаде на Косову наводи се да извештај америчког Министарства енергетике предлаже формирање комисије или одбора за реку Ибар који се налази у северном делу Косова који би помогли дискусији страна о могућностима управљања водним ресурсима.
У извештају је предложено да Београд и Приштина размотре техничке аранжмане према америчко-канадском споразуму о реци Колумбија о водоснабдевању, енергетским агенцијама и контроли поплава моделовањем институционалних потреба да подрже такву комисију, за реку Ибар.
Споразум о реци Колумбија постигнут је 1961. године између Канаде и САД, а као резултат споразума изграђене су четири бране: три у Канади и једна у држави Монтана у САД.