БРУКА ПРЕД САСТАНАК У БРИСЕЛУ! Лајчак и Курти против ЗСО: "Крв проливена за слободу се никад не враћа"
После изасланика ЕУ за дијалог Мирослава Лајчака који је уочи данашњих преговора у Бриселу својим интервјуом за хрватску Хину минирао ЗСО, по истом трагу наставио је и премијер тзв. Косова Аљбин Курти.
У очигледно уиграну акцију обесмишљавања дијалога председник Владе лажне државе увео је и симболику па се тако на свој Фејсбук налогу присетио и наводног масакра које су у Вучитрну, баш на данашњи дан 1999. године извеле српске снаге. "Подргревање" овог случаја завршио је поруком:
- Крв проливена за слободу се никад не враћа, као што се злочини Србије на Косову не могу вратити.
"ПРОЛИВЕНА КРВ ЗА СЛОБОДУ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВРАТИ! ИМАЋУ ТО У ВИДУ ВЕЧЕРАС" Вучић се огласио из авиона на путу за Брисел (ВИДЕО)
ВУЧИЋЕВА БОРБА ЗА КОСОВО И МЕТОХИЈУ: Председник данас у Бриселу, на столу Заједница српских општина!
"КУРТИ, ПОЦЕПАЈ ЗСО!" Адем Власи уочи састанка у Бриселу: Све што предложи Вучић мора да се одбије!
СНАЖАН ПРИТИСАК АМЕРИКЕ НА ПРИШТИНУ! Шоле разговарао са Куртијем - потребно је ХИТНО формирати ЗСО!
Курти, као да је у дослуху са посредницима дијалога из ЕУ и као да намерно жели да испровоцира реакцију председника Србије Александра Вучића, са којим би требало да се сретне вечерас у 18 часова у Бриселу.
Он је на Фејсбук профилу написао да су првих дана маја 1999. године, српске снаге спалиле села у околину Вучитрна и насилно протерале становнике и да су наводно стрељале 116 цивила.
- Позивам наш правни систем да делује како би расветлио истину. Казне за ратне злочинце и правда за жртве. Ратни злочини нису ни прописани ни застарели. Муке нашег народа заувек су натопљене. Нека је вјечна памјат свим мученицима и мученицима слободе! - навео је Курти.
Подсетимо, специјални изасланик Европске уније за дијалог Београда и Приштине Мирослав Лајчак рекао је уочи нове рунде дијалога у Бриселу да статут општина на Косову и Метохији са већинским српским становништвом мора бити "прихватљив за обе стране и у складу са европским стандардима".
- Управљачки тим ће представити нацрт. Не знамо шта је у њему, али то би требало да буде почетак процеса. На крају, требало би да имамо статут који је прихватљив за обе стране, и за Косово и за Србију, у складу са Европским стандардима. То је први важан корак - рекао је Лајчак за Хину.
Лајчак каже да ће на крају од две стране зависити како ће статут изгледати.
- Овде смо да спроведемо оно што је договорено током дијалога. То није наметнуто, то је договорено између Србије и Косова 2013. Нама је важно да свако решење буде европско решење - рекао је он.
- Морамо дакле да имплементирамо оно што је раније договорено, али у исто време морамо да црпимо инспирацију из практичних решења постојећих европских модела. Не желимо да стварамо нешто што никада нигде у свету није тестирано, али ми желе да пронађу инспирацију у европским моделима који добро функционишу - додао је Лајчак, али није навео конкретне примере.