ДА ЛИ ИКО МОЖЕ ДА ПОВЕРУЈЕ У ЊЕНЕ ЛАЖИ?! Османијева истиче једнаке могућности за све, док је омиљени "хоби" њене полиције малтретирање Срба
Османијева је навела да је основни приоритет на којем ради запошљавање без обзира на припадност
Председница тзв. Косова Вјоса Османи присуствовала је састанку Консултативног савета за заједнице, на којем је било речи о изазовима и забринутостима заједница на Космету, и том приликом истакла да је неопходно обезбедити једнаке могућности за све грађане без обзира на етничку припадност.
ОГЛАСИЛА СЕ МАЈКА ПРЕБИЈЕНИХ МОМАКА ИЗ ГРАЧАНИЦЕ: Јадној жени не дају да види своју децу, млађем сину је поломљена кључна кост и неколико ребара
ОБЈАВЉЕН СНИМАК ХАПШЕЊА СРПСКИХ МЛАДИЋА: Брутално иживљавање косовске полиције у Грачаници
ВУЧИЋ УПОЗОРИО НА ОПАСНЕ НАМЕРЕ КУРТИЈА: "Видели сте његову освету у Грачаници, наставиће да се свети Србима"
Османи је навела да су основни приоритети на којима ради запошљавање без обзира на припадност, очување и спровођење вишејезичног карактера тзв. косовског друштва, што, како је рекла, представља његове јединствене духовне, интелектуалне, историјске и културне вредности.
Она је рекла и да је Савет механизам који заједницама даје прилику да буду укључене у законодавне иницијативе и да, као резултат, унапреде своју позицију.
- Свакодневно смо посвећени да обезбедимо једнаке могућности за запошљавање, у циљу остваривања права свих грађана Косова, без обзира на припадност, као суштинског предуслова за одржив економски развој и реализацију потенцијала сваког појединца - нагласила је Османи.
Када је реч о остваривању права приликом расписивања конкурса на службеним језицима на Космету, Османи тврди да су они приоритет и да се ускоро очекују конкретни резултати, посебно у Министарству одбране и тзв. Косовске полиције.
Како је додала, само на тај начин невећинске заједнице могу да остваре свој потенцијал.
Међутим, прексиноћ у Грачаници забележен је инцидент у којем је Косовска полиција зауставила аутомобил у којем су била двојица младића српске националности и одбила да им казну напише на српском језику.
Због тога је невладина организација Центар за афирмативе друштвене акције (ЦАСА) поднела захтев Омбудсману за покретање истраге против припадника Косовске полиције, јер су, сматрају, младићи били жртве непрофесионалног и незаконитог поступања полиције. Навели су да Закон о употреби језика прописује једнакост српског и албанског језика у службеној употреби, и афирмише право свих грађана на Косову да примају и захтевају информације на језику по свом избору, као и обавезу институција да их пруже.
Такође, Друштво новинара Косова и Метохије (ДНКиМ) у више наврата је указивало да је превод на српски језик горући проблем за новинаре српских редакција. И после бројних апела, протеста и осуде оваквих поступака, косовске институције не обезбеђују превод на српски језик и на тај начин онемогућавају новинарима да обављају свој посао.