ЕВРОПА АМИНОВАЛА ТЕРОРИСТИМА ОТЦЕПЉЕЊЕ ОД СРПСКЕ ЕЛЕКТРОМРЕЖЕ: Још једно кршење Бриселског споразума у низу
Бриселски споразум предвиђа да тзв. Косово буде засебна енергетска контролна област, али уз услов да се формирају две српске компаније на северу КиМ.
Од 20. априла, тзв.Косово више неће бити део регулаторног блока "Електромреже Србије", коју чине наша земља, Црна Гора и Северна Македонија. Иступање из овог енергетског блока и припајање Албанији потписано је 3. децембра прошле године у Тирани, чиме је грубо прекршен Бриселски споразум. Параф на договор ставили су Оператор система, трансмисије и тржишта електричне енергије Косова KOSTT и албански Оператор преносног система ОСТ.
ВОДИ СЕ ОТВОРЕН РАТ НЕМАЧКЕ И САД ОКО БАЛКАНА: И Меркеловој и Трампу Косово адут за унутрашње прилике
Данас наставак фингираног суђења за убиство Оливера Ивановића: ШЕСТОРО СРБА НА ОПТУЖЕНИЧКОЈ КЛУПИ
КУРТИЈЕВИ ЉУДИ ПРЕТЕ СРПСКОЈ ЛИСТИ НА КОСОВУ: Бићете ухапшени!
Бриселски споразум предвиђа да тзв. Косово буде засебна енергетска контролна област, али уз услов да се формирају две српске компаније на северу КиМ. Оснивачи би били "Електропривреда Србије" и Заједница српских општина, која ни дан-данас није формирана. Споразум је потписан уз знање Европске мреже оператора преносних система електричне енергије.
Да ће до овога доћи, знали су и људи у Електромрежи Србије. То је бар изјавио у једном од разговора и Јанез Копач, директор Секретаријата Енергетске заједнице. Чини се да је наша земља мало шта могла да уради да овај споразум, који се дуго спремао, спречи. Копач је тада изјавио и да је највећи проблем између ЕМС и KOSTT то што су се нагомилали велики међусобни дугови.
- Србија је лидер у свом блоку и она има задатак да на нивоу производње струје испрати било какав минус или дефицит енергије - објашњава стручњак за енергетику.
- Сваки мањак Србија надокнађује, а онда наплати од оног ко направи мањак. То, међутим, никада нисмо могли да урадимо од Косова, када су "крали" струју, али смо те трошкове морали да покријемо због Европе.
Србија је морала да покрије трошак слабије производње електричне енергије у KOSTT. У почетку су тај мањак покривали европски оператори бесплатно, а онда су милиони евра стигли на наплату ЕМС, јер су они задужени за регулаторну зону и KOSTT.
Србија, сматрају наши стручњаци, већ годинама не рачуна на енергију са територије тзв.Косова. Они су, иначе, изузетно мали произвођачи струје.
Електране су им прилично старе, чак се и не зна у каквом су тачно стању. Једина добра ствар што је њихов потенцијал у угљу, али се наша земља "затвара" производњом и без енергије са Косова.
ЛУЂИ ОД РАМУША! Курти хоће да таксе лажне државе замени реципроцитетом, а ево шта то ТАЧНО ЗНАЧИ
Канцеларија за КиМ: Ово је ИЖИВЉАВАЊЕ и покушај ИЗОЛАЦИЈЕ, они ЗАОСТАЈУ и за људима из Античког доба!
ТАЧИ ПОТПУНО ИЗГУБИО КОМПАС: Почео да ПРЕТИ ЕВРОПИ, окреће се Америци - а тамо га чека ХЛАДАН ТУШ
"Ако Приштина хоће наставак дијалога, морају да УКИНУ ТАКСЕ!" Дачић послао поруку ЛАЖНОЈ ДРЖАВИ
ЈОШ ЈЕДАН ТЕРОРИСТА ОВК ИДЕ У ХАГ: Албански "официр" са Паштрика добио СУДСКИ ПОЗИВ