ФРАНЦУСКА СЕ БУДИ: Кад ће да престане кршење права од стране Приштине? Шок усред Европског парламента!
Комисија се у свом годишњем такозваном косовском извештају обраћа препорукама властима по овим питањима
Комесар за проширење ЕУ Оливер Вархељи поновио је да је нормализација односа Београда и Приштине, кроз дијалог коме посредује ЕУ, кључна за стабилност читавог региона Западног Балкана, а да обе стране морају да уложе даље значајне напоре како би постигле свеобухватан правно обавезујући споразум о нормализацији.
НЕМА ВИШЕ ЉУБАВИ ЗАПАДА И ТЕРОРИСТА: Док сви причају о злочинима ОВК, Приштина шири лажи
ПАНИКА У ПРИШТИНИ! Лажни премијер Хоти брутално напао Вучића - тражи хитну реакцију НАТО-а!
СКАНДАЛ СВЕТСКИХ РАЗМЕРА: Немци још 2005. године открили да је Тачи криминалац, потврда стигла од БНД-а
Међутим, суштину његовог јаловог и бесмисленог говора, какви су и иначе сви говори европских званичника кад причају о нашој земљи и нашој јужној покрајини, кад покушавају себе да убеде да је у истој равни то што Београд испуњава све договорено, а Приштина ама баш ништа, обесмислио је у једном тренутку француски посланик у Европском парламенту Тијери Маријани.
Вархељи је најпре у свом одговору на посланичко питање у Европском парламенту које се односило на кршење верских слобода и "несигурну ситуацију хришћанских заједница на такозваном Косову", поручио да ЕУ придаје велику важност владавини закона, заштити основних права и слобода, укључујући права невећинских заједница и верске слободе.
- Ми помно пратимо све догађаје у овим областима. Комисија се у свом годишњем такозваном косовском извештају обраћа препорукама властима по овим питањима - каже Вархељи.
Онда је уследило питање посланика крање десне групације у ЕП, поменутог Тијерија Маријанија, да ли ће због оваквог кршења права од стране Приштине, али и због непризнавања незавсиности такозваног Косова пет чланица ЕУ "Комисија променити своју подршку визној либерализацији за грађане такозваног Косова", али и "елиминисати све референце на Косово из дијалога са Србијом", Вархељи одговара да је "питање независности самопроглашеног Косова у надлежности држава чланица", а да Комисија "стоји иза иза своје процене из јула 2018. године да такозвано Косово испуњава мерила либерализације визног режима".