"Злочин у Гораждевцу не сме и НЕЋЕ бити заборављен" Огласио се Петковић поводом годишњице од убиства српске деце на Косову
У Гораждевцу је 13. августа 2003. године, док су се купали у реци Бистрици, рафалима из ватреног оружја убијено двоје, а рањено четворо српске деце.
Директор Канцеларије Владе Србије за Косово и Метохију Петар Петковић поручио је, на 18. годишњицу убиства двоје и рањавања четворо српске деце у Гораждевцу, да све док постоји и један Србин, како на Косову и Метохији, тако и у осталом делу Србије, злочин у Гораждевцу не сме и неће бити заборављен.
ЧЕКАЈУ 17. ОКТОБАР ДА СЕ ОБРАЧУНАЈУ СА СРБИМА: Албанци открили ПАКЛЕНИ ПЛАН за преузимање севера КиМ?!
ДРАГИЦА ИДЕ НА ЛЕЧЕЊЕ: Пресрећна због данашње пресуде али и у СТРАХУ да јој поново не ОБИЈУ СТАН
"ПОНАШАЈУ СЕ КАО ДА ЈЕ КиМ ЊИХОВА ТЕРИТОРИЈА" НАТО шаље на Космет ДОДАТНЕ ТРУПЕ без сагласности Савета безбедности
- Наставићемо да се боримо за трајну стабилизацију прилика у нашој јужној покрајини, али и међународна заједница и наше комшије Албанци треба да знају да се будућност српско-албанских односа не може градити на нерасветљеним злочинима и заташкавању истине - истакао је Петковић, а саопштила Канцеларија за КиМ.
Петкових је нагласио да су угашени млади животи симбол мучеништва и страдалништва српског народа на Косову и Метохији и непојмљиве идеологије мржње усмерене ка читавом једном народу, али и показатељ да зло никада не мирује и да је трајан и одржив мир нешто што нам је неопходно и за шта морамо да се залажемо и изборимо.
- Злочин у Гораждевцу један је од четири највећа злочина над Србима од 1999. године и доласка међународних мисија на Косово и Метохију, поред убиства жетелаца у Старом Грацку, убиства породице Столић у Обилићу и путника аутобуса ''Ниш-експрес'', код Подујева - указао је Петковић.
Навео је да, упркос обећању тадашњег шефа УНМИК полиције да ће "преврнути сваки комад земље како би нашао убице", нападачи на српску децу ни до данас нису пронађени.
Еулексов тужилац је 25. децембра 2010. године донео скандалозну одлуку и званично обуставио истрагу у том поступку, подсетио је Петковић и истакао да је неуспех међународног правосуђа у расветљавању злочина над српским становништвом неизбрисива мрља на образу оних чији су основни задатак и дужност били успостављање владавине права и закона на поратном Косову и Метохији.
У Гораждевцу је 13. августа 2003. године, док су се купали у реци Бистрици, рафалима из ватреног оружја убијено двоје, а рањено четворо српске деце.
Животе су изгубили Пантелија Дакић (12) и Иван Јововић (19), а тешко су рањени Марко Богићевић (12), Драгана Србљак (13), Богдан Букумирић (14) и Ђорђе Угреновић (20).