"КОСОВУ НИЈЕ ПОТРЕБАН РАТ ИЛИ ЕКОНОМСКА БИТКА СА ЗЕМЉАМА КОЈЕ СУ ИНВЕСТИРАЛЕ У СРБИЈУ" Хитна одлука пред лажном државом, у све уплетени и Амери
Према пословној заједници на КиМ, неки међународни брендови, посебно из Немачке, Италије, Сједињених Америчких Држава и Турске, такође послују у Србији и извозе у покрајину.
Економски стручњаци на КиМ сматрају да мере забране увоза роба из централне Србије више штете Приштини, а тамошња Америчка привредна комора је хитно затражила од привремених приштинских институција да преиспитају мере које спречавају допремање те робе, пише Коха.
Америчка привредна комора је затражила од приштинске владе да преиспита мере које ограничавају увоз из централне Србије, а које угрожавају међународне комерцијалне интересе, тако што ограничавају промет робе светски познатих брендова.
"ШТА ГОД ДА УРАДИТЕ НЕКО ЋЕ БИТИ ЉУТ" Амбасадор Хил открио став САД након нове рунде дијалога Београда и Приштине у Бриселу
ОПОЗИЦИЈА ПРИЗНАЛА КУРТИЈЕВУ НАДМОЋ: Поражавајућа изјава Куртијевог противника "Немамо бројке да рушимо Владу"
"КОСОВО ПОСТАЈЕ БУРЕ БАРУТА" Међународни стручњаци стрепе од ескалације сукоба на Космету "ВУЧИЋА ТРЕБА СХВАТИТИ ОЗБИЉНО"
Према пословној заједници на КиМ, неки међународни брендови, посебно из Немачке, Италије, Сједињених Америчких Држава и Турске, такође послују у Србији и извозе у покрајину.
Стручњак за економска питања Сафет Грџалију, бивши председник косовске привредне коморе ОЕК наглашава да мера забране увоза више штети Приштини.
- Дијалог треба да буде кључни механизам. С тим у вези, сматрам да мере више штете Косову него што га штите... У овом недостатку политичке стабилности, Косову није потребан рат или економска битка са земљом и европским силама које су инвестирале у Србију. Чињеница да у Србији има више од 400 европских или светских произвођача је нешто што треба добро анализирати - каже Грџалију.
Како је за Коху рекао председник ОЕК-а Љуљезим Рафуна, из статистике се види да је у порасту увоз робе, посебно из Албаније и Северне Македоније, која замењује српску робу. Производи из Србије такође се замењују производима из Европске уније.
Рафуна је такође рекао да су стране компаније које послују у Србији изразиле забринутост због мера које је увела Приштина.