Ко је крвник који се терети за смрт 669 Срба: Агим Чеку мораће да плати за своја крвава злодела!
Бивши командант тзв. ОВК наћи ће се у Хагу 28. септембра
На адресу бившег команданта Општег штаба тзв. Ослободилачке војске Косова, Агима Чекуа, стигао је позив за саслушање од Специјалног тужилаштва за ратне злочине у Хагу.
Он ће се пред судом појавити у својству осумњиченог, а како је изјавио косовским медијима - у Хаг путује 28. септембра.
Агим Чеку је као официр некадашње ЈНА, прешао да служи хрватској војсци и то у војним акцијама "Олуја" и "Медачки џеп", а у мају 1999. године постављен је за команданта штаба тзв. ОВК.
ДОСАДАШЊИ ГРЕНЕЛОВ УЧИНАК: Ево шта је све Трампов изасланик урадио за дијалог Београда и Приштине
Историјски моменат у Белој кући: Иванка Трамп похвалила потписивање споразума Београда и Приштине
Цео свет сада гледа у Србију: Потписивање споразума у Вашингтону изазвало реакције страних и домаћих експерата!
По завршетку рата на КиМ, Чеку је основао политичку странку, а од 2006. до 2008. био је и косовски премијер. Неколико пута хапшен је у вези са оптужницом за ратне злочине, али је ослобађан на интервенцију Харија Холкерија, тадашњег шефа УНМИК-а.
Чеку је до сада четири пута хапшен и притваран на границама - у Бугарској, Словенији, Мађарској и Колумбији, према црвеној Интерполовој потерници из Србије. Први пут у Словенији, крајем октобра 2003, ухапсила га је словеначка аеродромска полиција, док је на Брнику чекао авион за Приштину. Тада је код себе имао пасош Хрватске.
Крајем фебруара 2004. лишен је слободе у Мађарској, а службеници хрватске амбасаде у Будимпешти идентификовали су га као грађанина Хрватске, па је предат сарадницима амбасаде Хрватске у Мађарској. Потом је маја 2009., поново према српској потерници, протеран из Колумбије где је учествовао на конференцији о разоружању. Упркос захтеву српских власти да канцеларија Интерпола у Колумбији ухапси Чекуа, то се није догодило јер, како је тада саопштено, закони те државе забрањују примену мере задржавања страних држављана оптужених за кривична дела почињена пре 2005. После протеривања он је изјавио да је потерница Србије са политичком, а не правном позадином, као и да Србија нема надлежности на Косову од 1999.
Пред Судом за ратне злочине у Београду, Агим Чеку је по командној одговорности осуђен на 20 година затвора за ратне злочине које је извршио над Србима и другим неалбанским становништвом на КиМ. Теретио се за убиство 669 Срба и 18 неалбанаца. У оптужници се тврдило и да су од почетка 1998. до првих дана 2000. Хашим Тачи и Агим Чеку, у спрези с другим припадницима тзв. ОВК и наоружаним албанским групама, у оквиру кампање прогона и етничког чишћења, планирали и изводили терористичке акције на КиМ, у којима је погинуло или је тешко рањено на стотине цивила-неалбанаца из свих делова друштва, укључујући жене, децу, старе и немоћне. Управо све акције биле су у организацији начелника Штаба ОВК Агима Чекуа.
Чеку се доводи у везу и са афером лажних ветерана тзв. ОВК. Због тога је косовско тужилаштво подигло против њега и оптужницу због сумње да је са још 11 особа оштетио буџет Косова.
Дијалог се из Вашингтона сели у Брисел: ТРИ НОВЕ ТЕМЕ на столу пред Београдом и Приштином
Билчик: Важан корак ка испуњењу досадашњих споразума
Гренел објаснио како је "Трампова формула" изнедрила економски споразум укључених страна
ХОТИ СЕ У ВАШИНГТОНУ ОДРЕКАО НЕЗАВИСНОСТИ! Бивша министарка лажне државе открила детаље састанка у Белој кући
ХРВАТИ КИПТЕ ОД БЕСА! Љубоморне комшије пишу о Вучићевом мајсторском потезу, Срби добили све!