КУРТИЈЕВ ПЛАН ЗА ГЕНОЦИД Неће стати док и последњи Србин не оде са КиМ - стратегија етничког чишћења по угледу на Хрвате
Терају Србе по рецепту Хрвата...
Да је Приштина успешно усвојила и овладала хрватским моделом за националне мањине, који иде у правцу етничког чишћења Косова и Метохије од Срба, показује смањење броја наших сународника за око 11 одсто, само у последње две године.
Уз свакодневни терор, застрашивање који спроводи Куртијев режим, извозни хрватски бренд, хапшење за наводне ратне злочине, један је од главних метода, којима се Приштина користи у овој стратегији пузајућег погрома.
Погледајте колико је српских полицајаца УБИЈЕНО на КиМ од 1998. до 2003. године, и на какав начин су УБИЈЕНИ
"СИТУАЦИЈА ЈЕ У НАЈМАЊУ РУКУ УЗНЕМИРУЈУЋА" Вучевић открио какве су намере Аљбина Куртија
ДРАМА НА ПРЕЛАЗУ МЕРДАРЕ, НОВА АКЦИЈА КОСОВСКЕ ПОЛИЦИЈЕ: Ухапшене три особе, у комбију марке "мерцедес" пронађено 24 комада оружја! (ФОТО)
Говорећи о безизлазној ситуацији у коју приштинске власти доводе наш народ, председник Србије Александар Вучић упозорио је међународну заједницу да ће Срби масовно почети да одлазе са територије КиМ. У прилог томе, он је навео податак да је од доласка Куртија на власт, било чак 120 напада на наше људе.
- Буде ли међународна заједница дозволила наставак Куртијевог терора, људи ће стати и почети да пакују ствари на камионе, тракторе и у аутобусе и онда је то нешто што нико у свету не може да дозволи да гледа. Нисмо далеко од тога, иако знате колико су Срби са КиМ одлучни у очувању свог огњишта. Куртијев терор је нешто што превазилази све што нормалан човек може да помисли. Они упадају у болнице, цркве, свуда - рекао је Вучић.
Избегавајући формирање Заједнице српских општина, онако како је предвиђено Бриселским споразумом, Курти је не тако давно предложио славонски модел, који је Загреб применио на националне мањине. О хрватској успешности, говори и податак да је са пола милиона Срба пре деведестих, данас у Хрватској остало свега 100.000. А док то "не дође на дневни ред", хапшење и процесуирање без доказа успешно се примењује.
Славонски модел за ЗСО
У Хрватској постоји Заједничко веће општина на подручју Источне Славоније које је предвидео Ердутски споразум са потписима српске и хрватске стране и уз потврду УН. Пратило га је и Писмо о намерама које је донела Влада Хрватске и потврдио СБ УН и оно је требало да буде разрада права. Дошло се до тога да је у питању, не заједница општина, што би требало да буде ЗСО, већ заједница изабраних представника Срба, који се састају да би разговарали о култури, образовању, спорту, али без извршних надлежности. Заједничко веће општина постоји само на подручју Источне Славоније, али не и у Далмацији, Лици, на Кордуну, Банији где су неке општине већински српске.
Учесталост посета хрватских и тзв. косовских челника, током којих, се између осталог, разговара и о примени тобожње заштите права мањина, увиђа и Саво Штрбац из Веритаса.
- Када гледам на то како Хрвати штите националне мањине, одмах ми на памет пада масовно процесуирање Срба за наводне ратне злочине - објашњава Штрбац за "Новости".
- То сада успешно преузима Приштина, а ударне вести сваког дана су да је ухапшен неки Србин на КиМ. Хрвати се хвале како је њихов модел заштите мањина најуспешнији, наводно је све по закону, а заправо се врло перфидно спроводи етничко чишћење. Зна се какве ће пресуде бити, а у Хрватској на месечном нивоу има око 70 оваквих суђења.
Штрбац указује да ниједан човек не може да размишља о повратку, када се повратници хапсе, а да су ближе идеји исељења и они који деценијама, упркос свему, опстају на КиМ.
- Када људи чују да је неко ухапшен, да је реч о обичним људима, пензионерима, онима који су отишли, неће им пасти на памет да се врате, а другима је сигнал да оду са својих огњишта и покушају да спасу своје и животе својих најближих.
Некадашњи шеф Координационог центра за Косово и Метохију Небојша Човић сматра да је извесно да ће доћи до великог исељавања српског народа са КиМ уколико Курти настави са терором усмереним против њих. Он напомиње да притисак и репресија непрекидно трају не само током последње две године, колико је Курти на власти, већ много дуже, а да је најновије догађаје могуће упоредити са дешавањима од 17. марта 2004. године.
- Албанци наравно, кажу да се тада све спонтано десило. Тим дешавањима су претходиле блокаде пута Приштина - Скопље, пуцање, а на крају је све то искоришћено кад су албанска деца погинула. Одмах је објављено да то има везе са Србима, а никакве везе није имало. И онда се као спонтано покренула лавина од преко 50.000 људи која је палила све пред собом - српске куће и манастире и цркве, и тиме извршила један снажан притисак и етничко чишћење - рекао је Човић.
Позив за попис
Курти је јуче у разговору са општинским званичницима задуженим за заједнице и повратак, као и ресорним министром у тзв. влади Косова Ненадом Рашићем, позвао све мањинске заједнице да учествују у попису становништва, који би требало да почне 1. новембра. Он је поручио да уколико се сви грађани Косова одазову, влада ће лакше моћи да планира инвестиционе пројекте попут школа, путева и улагања у привреду.